Netikėta galimybe įgyti naujų žinių, susipažinti su kolegomis iš užsienio šalių gavo Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro darbuotojai, kurie dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ KA2 projekte C.O.A.C.H (Coaching schOols to fAce Change aHead – pagalba mokykloms žvelgiant į pokyčius ateityje). 

Tarptautiniame projekte dalyvavo ir žinias gilino gausi lietuvaičių delegacija, tarp kurių –  Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro darbuotojai.

Tarptautiniame projekte dalyvavo ir žinias gilino gausi lietuvaičių delegacija, tarp kurių – Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro darbuotojai.

Kaučingas – tai tam tikras mokymosi, problemos sprendimo būdas, kuris realizuojamas pokalbio metu. Pokalbis vyksta tarp koučingo specialisto ir jo kliento. Specialistas nenurodinėja, nemoralizuoja, neprimeta savo nuomonės, tik klausosi ir užduoda atitinkamus klausimus.
Svarbu teisingai juos suformuluoti, išlaikyti loginę seką, kad klientas, prieš atsakydamas, rimtai susimąstytų ir atsakęs kitaip pažvelgtų į situaciją.
Kaip kaučingas veikia?
Pasak projekte dalyvaujančios Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro lektorės Gražinos Jedemskienės, koučingas yra veiksminga priemonė psichologų, socialinių pedagogų, mokytojų bei dėstytojų kasdieniame darbe. Įgytas žinias galima taikyti darbui su studentais, mokiniais, jų motyvacijos, tarpusavio santykių stiprinimui. Žinoma, šios žinios prisideda ir prie asmeninio tobulėjimo, kasdienybės iššūkių įveikimo.
„Šio metodo pagalba, asmuo gali greičiau, tiksliau apibrėžti jį kamuojančią problemą, o koučingo specialistas, keldamas klausimus, padeda žmogui atrasti kelius, kaip tą problemą išspręsti“, – pasakojo G. Jedemskienė.
Ji akcentavo, kad koučingo specialistas turi kelti pasitikėjimą, kad klientas jam sugebėtų atsiverti, patikėti savo išgyvenimus.
Klausimus galima kelti ne tik žodžiais, bet ir pasitelkiant įvairias metaforas, paveikslėlius. Šiame metode labai svarbus ir laikas – jis turi būti apibrėžtas. Kaučinge svarbu rasti optimalų sprendimą per tam tikrą laiko tarpą.
Projektas tęsis iki 2017 metų rugsėjo.

Mokymų metu projekto dalyviai daug sužinojo apie koučingo praktiką, o įgytos žinios neabejotinai pravers darbe su studentais.

Mokymų metu projekto dalyviai daug sužinojo apie koučingo praktiką, o įgytos žinios neabejotinai pravers darbe su studentais.

Projekte dalyvaujantys klausytojai turi galimybę gauti tarptautinio lygio AC (koučingo asociacijos) ir ICF (tarptautinės koučingo federacijos) akredituotus koučingo specialistų pažymėjimus.
Į mokymus, vykusius rugsėjo pradžioje Kaune, buvo atvykę po 20 dalyvių iš Italijos, Norvegijos, Rumunijos ir Turkijos. Mokymuose, be Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro dėstytojų, dar dalyvavo ir Justino Vienožinskio menų fakulteto darbuotojai. Iš viso projekte dalyvavo 100 klausytojų, mokymus vedė koučingo specialistai iš Didžiosios Britanijos Julia Papworth ir Alan Parker. Projektą koordinuoja italai – Augusto Righi tiksliųjų mokslų licėjus Romoje.
Dvejų metų trukmės projektas (2015–2017 m.) susideda iš keturių dalių. Pirmoji projekto dalis buvo vykdoma nuo 2016 metų vasario mėnesio internetinėje erdvėje, 2016 metų rugsėjo 5–9 dienomis antroji projekto dalis – mokymai Lietuvoje, trečioji dalis – praktinė, kurios metu mokymų dalyviai vykdys koučingo praktines užduotis savo šalyse. Baigiamoji projekto dalis 2017 metų gegužės mėnesį vyks Romoje. Iki 2017 metų gegužės mėnesio susitikimo Romoje C.O.A.C.H mokymų dalyviai turi individualiai gilinti žinias, atlikti praktines užduotis, parengti savo pasiekimų aplanką.