Kėdainių rajono savivaldybėje sudaryta darbo grupė dėl darbo užmokesčio Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro medikams, slaugytojams, registratorėms. Neseniai Kėdainių PSPC šeimos gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos bei registratorės kreipėsi į rajono savivaldybę ir išsakė savo poziciją: dėl COVID-19 darbo krūvis neadekvatus, nėra papildomai apmokamas, o tokia situacija didina klaidų ir nepageidaujamų įvykių tikimybę. Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė sako, jog toks darbuotojų požiūris yra visiškai suprantamas.
Darbo krūvis padidėjo
Pasak A. Rimkevičienės, nuo sausio mėnesio pradėjo didėti sergamumas COVID-19 ir buvo dienų, kai į vieną gydytoją kreipdavosi daugiau nei 100 pacientų.
„Iki tol per dieną gydytojas priimdavo 30–35 pacientus. Pandemija labai paveikė šiuos skaičius. Yra reikalavimai su pacientais susisiekti, o paskambinti 100 žmonių jau yra darbas. Reikia ir nuolat sekti sveikatos būklę, jei ji blogėja – laiku nukreipti į karščiavimo kliniką“, – sakė A. Rimkevičienė.
„Suprantama, kad žmonės nori gauti atlygį už papildomą darbą. Tai teisėtas, normalus noras“ (A. Rimkevičienė.)
Mėnesiais, kai buvo fiksuojamas išaugęs sergančiųjų koronavirusu skaičius, nebuvo dienos, kad į gydytoją kreiptųsi mažiau nei 40–50 sergančiųjų, buvo dienų, kai skaičius išaugdavo iki 80 ar viršydavo 100.
„Tai yra beprotiškas darbo krūvis, nuovargis – didžiulis. Toks buvo sausis, vasaris. Dabar šie skaičiai jau sumažėję.
Darbo užmokestis yra toks, koks suderintas su profesinėmis sąjungomis, toks jis ir buvo mokamas. Išliko problema – kai kuriems krūvis padidėjo daugiau nei dvigubai. Suprantama, kad žmonės nori gauti atlygį už papildomą darbą. Tai teisėtas, normalus noras“, – sakė A. Rimkevičienė.
Tačiau darbo užmokestis yra mokamas nuo prisirašiusiųjų, o ne nuo priimtų pacientų skaičiaus. Pasak A. Rimkevičienės, papildomų pinigų darbo užmokesčiui įstaiga neturi.
Sudaryta darbo grupė
Kaip sakė A. Rimkevičienė, praėjusią savaitę situacija aptarta ir stebėtojų tarybos posėdyje. Mero potvarkiu sudaryta darbo grupė.
„Visų pirma, reikia suskaičiuoti, kiek kiekvieno gydytojo krūvis yra viršytas. Kol kas šie skaičiavimai yra preliminarūs. Tada ieškosime susitarimų, sprendimai bus priimti“, – sakė įstaigos vadovė.
Pasak A. Rimkevičienės, dabar koronaviruso situacija stabilizavosi. Nepaisant to, daugiau nei pusė Kėdainių mobiliajame punkte atliekamų COVID-19 testų yra teigiami.
„Geroji žinia, kad didžioji dalis užsikrėtusiųjų serga lengva forma, stacionarizuojamų pacientų tikrai mažėja, mažėja jų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje. Tačiau neramina pasigirstančios žinios iš kitų Europos valstybių apie didėjančius skaičius“, – kalbėjo A. Rimkevičienė.