Spalio mėnesį Krakių kultūros centras baigė įgyvendinti Kėdainių rajono savivaldybės finansuotą kultūros projektą „Skulptoriaus Vytauto Ulevičiaus kūrybos darbų įamžinimas”.

Projekto tikslas – didinti Krakėse gyvenančio ir kuriančio skulptoriaus Vytauto Ulevičiaus kūrybos darbų žinomumą ir prieinamumą, įamžinant skulptūras ir pritaikant užfiksuotą medžiagą viešai prieigai.

Projekto metu buvo nufilmuoti Vytauto Ulevičiaus pasakojimai apie Kėdainių rajone esančius monumentalius tautodailininko darbus bei skulptūras, esančias muziejuose Kėdainiuose ir jo sodyboje Krakėse. Monumentalioms skulptūroms sukurti QR kodai, kurie leis lengvai prieinamu būdu susipažinti su skulptoriaus kūryba. Taip pat išleistas lankstinukas, skirtas Kėdainių rajone ir Krakėse besilankantiems turistams susipažinti su pagrindine informacija apie Vytautą Ulevičių ir jo skulptūras Kėdainių rajone.

Daugiau nei tris dešimtmečius Krakėse gyvenantis tautodailininkas, Kėdainių krašto garbės pilietis, 2022 metų Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Ulevičius yra ypatingai atsidavęs kūrybai ir savo kraštui žmogus.

Vien Kėdainių rajone yra 20 jo sukurtų monumentalių paminklų ir daugiau nei 200 medžio skulptūrų. Vytautas Ulevičius yra vienas iš labiausiai šiuo metu Krakių kraštą garsinančių žmonių, jo sodyboje yra įrengtas skulptūrų muziejus, tačiau iki šiol Krakėse nebuvo nei vienos atvirai prieinamos informacinės priemonės, kuri būtų skirta susipažinti su menininku ir jo kūryba.

V. Ulevičiui einant 90-uosius gyvenimo metus, buvo didelė būtinybė užfiksuoti jo pasakojimus apie sukurtas skulptūras, suskaitmeninti sukurtus jo darbus ir ruošti medžiagą netolimoje ateityje planuojamam įrengti V. Ulevičiaus skulptūrų muziejui Krakių kultūros centro antrame aukšte esančiose patalpose. Šiuo metu viešai pateikiami video pasakojimai apie Kėdainių rajone esančias ir viešai prieinamas monumentalias skulptūras.

Krakių kultūros centro informacija.

V. Ulevičiaus video pasakojimai apie Kėdainių rajone esančias monumentalias skulptūras