Kovo 5 d. Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje vyks du tradiciniai renginiai, be kurių neįsivaizduojamos Kazimierinės – mugė ir respublikinis „Kaziūnės suktinis“. Atvykusieji taip pat galės apžiūrėti tapybos darbų parodą.

Nuo pat šeštadienio ryto 10 val. kėdainiečiai kviečiami apsilankyti Kaziuko mugėje, kur bus galima įsigyti mūsų krašto kūrėjų: rajono paraplegikų asociacijos narių ir būrelio „Rankdarbių kraitė“ narių sukurtų riešinių, odinių papuošalų, mezginių, dekupažo ir kitokių dirbinių.

„Pernai Kaziuko mugės nebuvo, dėl paskelbto karantino ją galėjom rengti tik virtualiu būdu, bet tai ne tas pats, kas gyvai susitikti su kūrėju, apžiūrėti jo darbus. Šioje mugėje galima įsigyti originalių dirbinių, kurių jokioje parduotuvėje nerasi, todėl žmonės mielai ateina, renkasi, kas jiems tinka, juk ne visi turi galimybę nuvykti į Kaziuko mugę Vilniuje“, – sako Vilainių skyriaus vadovė Vitalija Augulienė, primindama, kad mugė veiks iki 14 val., o tada į sceną rinksis šokėjai.

Rinksis šokėjai iš visos Lietuvos

Į 12 kartą Kėdainių kultūros centro organizuojamą respublikinį liaudiškų šokių festivalį „Kaziūnės suktinis“ sugužės kolektyvai iš Tauragės, Vilniaus, Prienų, Ukmergės, Jonavos, Panevėžio ir, žinoma, Kėdainių kultūros centro.

„Atsižvelgdami į situaciją Ukrainoje, kolektyvai pakoreguos repertuarą, šį kartą pristatys ramesnius šokius. Visi suprantame, kad ne laikas kelti linksmybes. Kita vertus, žmonėms tai bus galimybė nors trumpam atitrūkti nuo slogių minčių.

Kadangi Kėdainių kultūros centras laikinai naudojasi buvusios kolegijos patalpomis, renginių salė yra ketvirtame aukšte, tiek senjorams šokėjams, tiek ir žiūrovams gal nebūtų patogu susirinkti, tad nusprendėme šį tradicinį renginį surengti Vilainių skyriaus patalpose“, – teigė festivalio „Kaziūnės suktinis“ organizatoriai.

Veikia ir paroda

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salę jau kuris laikas puošia mūsų kraštiečio Virgilijaus Žukausko tapybos darbų paroda „Spalvos padeda gyventi“. Akį džiuginančiais ir dėmesį traukiančiais paveikslais autorius perteikia savo mintis, svajones, fantazijas. Tai pirmoji V. Žukausko darbų paroda, padėsianti iš arčiau susipažinti su Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos veikloje aktyviai dalyvaujančiu kraštiečiu.

Šis žmogus daugeliui galėtų būti stiprybės pavyzdžiu. Nepaisydamas negalios, jis sportuoja, dalyvauja renginiuose, su bendraminčiais važiuoja į pažintines išvykas, ir, radęs laiko, ima į rankas teptuką bei kuria įstabius darbus, kurie sulaukia ne vieno žmogaus pagyrų.

Vilainių skyriaus salėje veikiančią parodą „Spalvos padeda gyventi“ bus galima apžiūrėti ne tik šį savaitgalį, bet ir visą kovo mėnesį.

Panašios naujienos