Birželiui įpusėjus Kėdainių turgavietėse netrūksta prekybininkų. Darbštūs ir verslūs kėdainiečiai dar ankstyvą pavasarį skubėjo į daržus ir šiltnamius, kad kuo anksčiau užaugintų daržovių ne tik sau, bet ir kitiems.

Ne pirmus metus savo daržovėmis prekiaujančios Lida, Galina ir Elytė sako, kad turgus labiau vilioja vyresnius žmones negu jaunimą.

Ne pirmus metus savo daržovėmis prekiaujančios Lida, Galina ir Elytė sako, kad turgus labiau vilioja vyresnius žmones negu jaunimą.

Trečiadienį centrinėje turgavietėje netrūko prekiaujančiųjų šviežiais agurkais, kopūstais, salotomis, svogūnų laiškais, braškėmis, pernykščio derliaus bulvėmis ir tik ką išsuktu pienių nektaro medumi.
Lida, Galina ir Elytė į turgų su savo užaugintomis daržo gėrybėmis ateina jau kuris laikas. Moterys neslepia, kad prekyba joms puiki atgaiva nuo darbų. „Šis pavasaris nėra palankus daržininkams. Iš pradžių buvo šalta, o dabar verkiant trūksta lietaus. Kiek galime tempti vandenį į daržus? Jau pavargome. Tokios nepalankios sąlygos šiek tiek lemia ir didesnes daržovių kainas negu praėjusiais metais. Pernai už svogūnų, ridikėlių, špinatų ar salotų ir krapų ryšelį prašydavome po 50 lietuviškų centų, o dabar gauname ir po 20 euro centų“, – pasakojo šnekios moterys.
Ankstyvosios daržovės, panašu, į turgų atkeliauja iš kėdainiečių daržų, o štai dėl braškių kyla diskusijų. Vieni prekeiviai atviri – parduoda lenkiškas braškes ir už jas prašo nuo dviejų iki dviejų su puse eurų. Kiti teigia, kad prekiauja lietuviškomis, bet labai jau panašiomis į lenkiškąsias uogomis ir už jas prašo keturių eurų. Atvežtinių trešnių kilogramas kainavo pusseptinto euro.
Kėdainių vizitine tapę agurkai trečiadienio turguje kainavo nuo 70 centų iki euro dvidešimt centų. Tik šįryt nupjauta kopūsto galvelė kainavo eurą, tiek pat prekiautojai prašė ir už nediduką kalafiorą. Pomidorų kilogramo kaina siekė vieną eurą 60 centų.
Turguje buvo galima už trisdešimt centų nusipirkti ir penkis–šešis rabarbarų stiebus, puikiai tinkančius išsivirti kompotą.
Už pernykščio derliaus obuolių kilogramą prašyta euro, o senos bulvės pardavinėtos po 30 centų už kilogramą.
Šviežio pienių nektaro medaus kaina svyravo nuo 3 eurų už pusės litro stiklainį iki 5 eurų už maždaug kilogramo kibirėlį.
Dešimties naminių kiaušinių kaina – vienas euras 30 centų.
Raseiniškis Rolandas jau keleri metai į Kėdainių turgų atvažiuoja su savo miesto bei tauragiškių kepėjų kepta duona ir pyragais. Pasak Rolando, kėdainiečiai labiau mėgsta pirkti baltą duoną negu juodą: „Kėdainiuose gana populiarūs 600 gramų sveriantys forminės baltos duonos kepaliukai, kurie kainuoja po 80 centų. Dar pirkėjai mėgsta nesaldžius naminius pyragus, kuriuos, sako, prasidėjus braškių sezonui, skanauja būtent su šiomis uogomis.“

Panašios naujienos