Paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ perspėja šalies gyventojus dėl padažnėjusių bandymų sukčiauti prisidengiant bendrovės vardu. Internetiniai sukčiai siunčia netikras nuorodas ir bando išvilioti mokėjimo kortelių duomenis. Įmonė perspėja siuntimo paslaugomis besinaudojančius klientus ir prašo atidžiai įvertinti gaunamą informaciją.

Neteisėta veikla atliekama siekiant išvilioti skelbimų portaluose prekes parduodančių asmenų banko duomenis. Sukčiai apsimeta parduodamų prekių pirkėjais ir prašo išsiųsti pirkinius per „Omniva LT“ kurjerį. Tuomet išsiunčia pardavėjui nuorodą į netikrą tinklalapį su forma, kurioje prašoma užpildyti kreditinės kortelės duomenis.

Nusikaltėliai kopijuoja įmonės tinklalapio vaizdą, tad gali pasirodyti, jog esate nukreipti į oficialią „Omniva LT“ svetainę. Nors įmonei priklauso ne viena interneto svetainė, savitarnos portalas, tačiau nė viename iš jų neprašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenų. Bendrovė nerenka mokėjimų už žmonių parduodamas prekes, tad, jei gavote panašią užklausą, susidūrėte su sukčiais.

Apie tai nedelsdami praneškite policijai tel. 112.

Apie visus sukčiavimo atvejus bendrovė informuoja ir Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Panašios naujienos