Kai kėdainiečiai ruošiasi įvairioms šventėms, tai kalbėdami apie vaišes ne­retai pamini žinomos virtuvės meistrės Irenos Pečiulienės gebėjimus. Jos gaminiai įvardijami ne tik kaip vieni gardžiausių, bet ir gražiausiai patiektų. 

Kraštiečiams puikiai pažįstama virtuvės meistrė Irena Pečiulienė dėkinga vyrui Rimantui už palaikymą visuose eksperimentuose ir ieškojimuose.

Kraštiečiams puikiai pažįstama virtuvės meistrė Irena Pečiulienė dėkinga vyrui Rimantui už palaikymą visuose eksperimentuose ir ieškojimuose.

Irena – profesionali kulinarė, maisto gamybos paslapčių išmokusi prieš kelis dešimtmečius. „Baigiau senąją maisto gamybos mokyklą. Joje įgyti pagrindai praverčia ir šiuolaikinėje virtuvėje. Labai mėgstu gaminti ir myliu savo darbą. Nuolat gyvenu paieškose. Pati mėgstu eksperimentuoti, tad nustembu atradusi įvairių neįprastų derinių. Be to, įvairių pasiūlymų sulaukiu iš dukros Editos, kuri dirba Dubline kavinėje ir vis pasiūlo airiškos virtuvės paslaptis pritaikyti mūsų skoniams“, – sakė I. Pečiulienė.

Neseniai šventė įkurtuves
Bemaž prieš dvejus metus Irena, pasitarusi su vyru Rimantu, nutarė imtis savarankiško verslo ir atidarė kavinę „Kono pica“. Ji kurį laiką veikė A. Kanapinsko

Irenos pagaminti desertai – ir gražūs, ir gardūs.

Irenos pagaminti desertai – ir gražūs, ir gardūs.

gatvėje, tačiau nuo šių metų pradžios šeimininkai kavinę perkėlė į J. Basanavičiaus gatvės 17 numeriu pažymėtą namą. „Nutarėme, kad naujoji vieta strategiškai geresnė. Ji arčiau pagrindinio kelio, geriau matoma. Kadangi įsikūrėme arčiau miesto centro, tai lankytojų srauto sulaukiame didesnio“, – sakė I. Pečiulienė.
„Kono pica“ naujam gyvenimui prikėlė senąją čia veikusią kavinę, įrengė automobilių stovėjimo aikštelę: „Kadangi dirbame sau, tai stengiamės sukurti jaukią aplinką ir lankytojams palikti malonų įspūdį. Norime, kad kartą atėję kėdainiečiai ir vėl sugrįžtų.“

Neretai pokyliams vieno kąsnio užkandėlių tenka pagaminti šimtus.

Neretai pokyliams vieno kąsnio užkandėlių tenka pagaminti šimtus.

Garsėja gardžiais dienos pietumis
„Kono picos“ virtuvės meistrės garsėja gardžiais dienos pietumis. Paprastai jų metu siūloma skanauti sriubos ir mėsiško patiekalo ar blynelių, troškinių. Paklausta, kokį patiekalą labiausiai mėgsta ruošti pietums, I. Pečiulienėė nedvejodama nusišypsojo: „Mano firminis patiekalas – orkaitėje troškinta skumbrė. Apie ją nesu girdėjusi nė vieno blogo atsiliepimo.“
„Pietums visada paruošiame du komplektus. Mes ne tik vietoje maitiname kraštiečius, bet ir galime pietus atvežti pagal užsakymus į pageidaujamą vietą. Ši paslauga tikrai populiari. Mūsų dienos pietūs kainuoja kiek daugiau negu trys eurai. Tokia kaina už pasiūlytą maistą nėra didelė“, – sakė I. Pečiulienė.

Stalų papuošimui įtakos turi ir metų laikai – pavasarį mėgstama žalia spalva...

Stalų papuošimui įtakos turi ir metų laikai – pavasarį mėgstama žalia spalva…

Per smalsumą – unikalios picos
Kavinėje taip pat galima paskanauti ir išskirtinių naujoviškų picų– kūginiame tešlos indelyje.
„Kadangi domiuosi įvairiomis naujovėmis, per smalsumą atsirado ir „Kono“ picos. Kažkada internete pamačiau, kad tokių būna. Turiu prisipažinti, kad tiesiog užsidegiau jų paragauti, tačiau niekur neradau. Taigi apsisprendus kurti kavinę, net neliko minčių, koks patiekalas bus pagrindinis – vienbalsiai nutarėme, kad tai bus naujosios picos. Tada prasidėjo specialios krosnies paieškos, receptūrų kūrimas. Krosnį radome Graikijoje, tad ji atkeliavo iš gana tolimo krašto, o receptus teko pačiai tobulinti. Kol gavome tinkamą variantą, maždaug tris mėnesius šeima ir bičiuliai ragavo mano bandymus. Bendru sutarimu sustojome ties tokiu variantu, kuris tarsi tirpsta burnoje. Šioje picoje, kaip ir kitose, pagrindas – paplotėlis, tik šįkart jis kitos formos. O įdarai tinka patys įvairiausi. Juos paskaninu gardžiais padažais“, – naujosios picos atsiradimą mena I. Pečiulienė.

… O žiemą švenčių šeimininkai dažnai renkasi mėlynus akcentus.

… O žiemą švenčių šeimininkai dažnai renkasi mėlynus akcentus.

Pokyliams – ir egzotiški užkandžiai, ir tradicinė mišrainė
Ne vienerius metus virtuvėje dirbanti moteris kraštiečiams žinoma ne tik kaip svetingos kavinės savininkė, bet ir įvairių pokylių vaišių rengėja. Irena Pečiulienė su savo komanda gali paruošti vaišes ir kukliam dešimties žmonių gimtadieniui, ir šimto svečių vestuvėms. „Mes ruošiame visus norimus patiekalus – pradedant užkandžiais, salotomis, baigiant karštais patiekalais ir desertais. Pastaruoju metu itin populiarėja mažiukai vieno kąsnio užkandžiai, tad didelėms šventėms jų tenka priruošti šimtus. Idėjų užkandžiams ieškau ne tik eksperimentuodama virtuvėje, bet ir naršydama internete. Jame akys vis užkliūva už maisto papuošimo. Vis dažniau gaunu užsakymų šalia tradicinio maisto pagaminti ir vegetariškų patiekalų. Turiu pastebėti, kad pokyliams kraštiečiai greta naujų skonių vis dar prašo ir tradicinės baltos mišrainės bei įvairių silkės patiekalų. Kadangi su pamėgta mišraine daug nepaeksperimentuosi, tai vis prigalvoju įvairių silkės variacijų – dabar labai pamėgau silkę su raudonaisiais serbentais. Kam pasiūliau, labai patiko“, – darbo ypatumais dalijosi patyrusi virtuvės meistrė.

Klientų laukia kiekvieną dieną
Patyrusi šeimininkė gali išpildyti ir pačių ambicingiausių klientų norus. „Kol kas dar nebuvo taip, kad kažkokio patiekalo nepagaminčiau – mėgstu virtuvėje sukiotis ir kurti mažus stebuklus. Be to, noriai receptais dalinuosi su visais, kam mano gaminamas maistas yra skanus ir įdomus“, – sakė I. Pečiulienė.

suktinukaiNorintiesiems svečius nustebinti gardžiais užkandžiais Irena Pečiulienė siūlo pasigaminti šoninės suktinukų.

Jiems reikės paprasto batono, karštai rūkytos šoninės, 250 gramų tepamo sūrelio be priedų, 100 gramų šaldytų spanguolių, 50 gramų karamelinio cukraus ir trupučio cinamono.
Batoną reikia supjaustyti kelių centimetrų pločio juostelėmis. Spanguoles supjaustyti ir sumaišyti su tepamu sūreliu bei karameliniu cukrumi ir cinamonu. Gautą kremą užtepti ant batono ir tą juostelę apsukti plonai plonu šoninės gabalėliu. Gautus suktinukus reikia kepti orkaitėje, kol paruduos. Skanaus!

Kavinė „Kono pica“ dirba nuo pirmadienio iki trečiadienio 11.30 – 21 val., nuo ketvirtadienio iki šeštadienio 11.30 – 23 val., o sekmadieniais 11.30 – 21 val.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.