Vakar rytą Kėdainių rajono policijos komisariate įvyko keistas incidentas – į administratorės patalpas įsiveržęs vyras šovė, kaip vėliau paaiškėjo, žaisliniu pistoletu. Asmuo sulaikytas.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, šis incidentas įvyko ryte, apie 08.12 val. Į administratorės patalpas užėjo vyras (g. 1978 m.), kuris turėjo daiktą, panašų į šaunamąjį ginklą, ir juo vieną kartą kabinete iššovė. Vyras nedelsiant sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Paaiškėjo, kad ginklas yra žaislinis, jis paimtas kaip įkaltis.

„Asmuo tebėra sulaikytas. Pirminiais duomenimis, jis buvo blaivus. Mūsų žiniomis, šis 44-erių metų vyras jau buvo žinomas policijai pagal keletą straipsnių“, – teigė Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė.

Kodėl suaugęs, policijai jau žinomas asmuo į policijos komisariatą nešėsi žaislinį ginklą, aiškinasi policija. Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Asmuo jau buvo teistas

Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus (Kėdainių) prokuroras Gintaras Jakštas patvirtino, kad sulaikytas asmuo jau buvo žinomas teisėsaugai. Už kokias veikas, detalizuoti negali.

Prokuroras teigė, kad į policijos komisariatą žaislinį ginklą atsinešęs vyras komisariato darbuotojai negrasino ir nieko nereikalavo, plačiau komentuoti įsiveržimo į policijos patalpas aplinkybes sakė negalintis.

„Galiu tik pasakyti, kad dieną prieš tai šio asmens atžvilgiu buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas ir jo apsilankymo priežastis yra susijusi su ankstesniu ikiteisminiu tyrimu. Šis asmuo anksčiau jau buvo teistas 1 kartą“, – sakė tyrimui vadovaujantis prokuroras.

„Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir prokuratūros inf.

L. Pranckevičiūtės nuotr.