„Aš labai laukiu į parduotuvėlę užsukančių kėdainiečių ir tikrai neliūdžiu, jeigu jie išeina nieko nenusipirkę. Svarbiausia, kad žmonės pamatytų, kuo mes gyvename, ką siūlome ir kaip galima save pradžiuginti“, – sakė prieš mėnesį duris po atnaujinimo atvėrusios parduotuvės „Sagatė“ viena bendrasavininkių Daiva Chmeliauskienė.

D. Chmeliauskienė džiaugiasi, kad sulaukė kėdainietės prašymo penkiolikmetei dukrai surengti penkioliktojo gimtadienio šventę, kurioje mergaitė su draugėmis praskleis paslaptis, kaip būti išskirtine mergaite

D. Chmeliauskienė džiaugiasi, kad sulaukė kėdainietės prašymo penkiolikmetei dukrai surengti penkioliktojo gimtadienio šventę, kurioje mergaitė su draugėmis praskleis paslaptis, kaip būti išskirtine mergaite

Kėdainiečiai maloniai nustemba vėl pravėrę „Sagatės“ duris. Seniau čia daugelį viliojo puiki siuvėja Irena, kuri ne tik priimdavo siuvinių užsakymus, bet ir pasiūlydavo įvairių medžiagų bei siūlų ir siuvimo priedų. Dabar „Sagatė“ užburia maloniais kvapais, nes Daiva Chmeliauskienė, panėrusi į aromaterapijos gelmes, jos paslaptimis mielai dalijasi su visais norinčiais.
Pirma dovana sau, po to – draugei
„Noriu žmonėms skleisti žinią, kokią galią ir įtaką mūsų gyvenimams daro kvapai. Iš tiesų mes per mažai jiems skiriame dėmesio. O juk kvapai veikia ir kūną, ir protą, ir emocijas. Kvapai gali puikiai gydyti, raminti, pakelti nuotaiką ir pažadinti meilės jausmą. Esu tvirtai įsitikinusi, kad svarbiausia mylėti save, o tada ir aplinkiniams meilės netruks. Kai į parduotuvėlę užsuka kokia moteris ir pasako, kad nori nupirkti dovaną draugei, o vėliau ateis ir sau kažką pasidovanoti, tai aš skubu tokią pirkėją perkalbėti – siūlau pirmiau palepinti save, o tada gerai nusiteikus ieškoti dovanos draugei. Būna malonu, kai toks manevras pavyksta. Ne kartą sulaukiau padėkos už tokį pasiūlymą, kuris padėjo pakelti nuotaiką ir sugrąžinti meilę gyvenimui“, – sakė D.  Chmeliauskienė.
Sužavėjo kvapų galia

 Kvapai ir gydo, ir ramina, ir meilės jausmą pažadina.

Kvapai ir gydo, ir ramina, ir meilės jausmą pažadina.

Patyrusi aromaterapijos žinovė neslepia, kad į kvapų pasaulį nėrė iš… reikalo. „Esu labai drąsi moteris, kuri savęs nevaržo nepamatuotomis baimėmis ir rėmais. Stengiuosi iš gyvenimo paimti kuo daugiau, kad kuo daugiau galėčiau perduoti kitiems. Kurį laiką dirbau vokiečių kalbos mokytoja, bet vien mokytojos darbo man buvo maža. Akivaizdu, kad manyje slypėjęs įvairiapusiškumas vis beldėsi į širdį. Sumaniau išmokti aromaterapinio masažo paslapčių, kad juo galėčiau palepinti sau artimus ir brangius žmones. Tada ir susidūriau su kvapais. Pamažu pradėjau į juos gilintis ir pažinti. Buvo labai smagu sužinoti, kokią galią savyje slepia kvapai ir ką jie gali padaryti su žmogumi. Juk net nežinodami, kas su kuo dera ir kaip veikia, neretai pajuntame, kad vieni kvapai mus įkvepia ir maloniai nuteikia, o kiti erzina ir liūdina. Tad nutariau nieko nelaukti ir nerti į kvapų pasaulį. Tas pažinimas negalėjo tilpti tik manyje – dabar skleidžiu žinias visiems, kas tik jų nori“, – sakė D. Chmeliauskienė.
Susikūrė kvepalus sau
Daiva džiaugiasi, kad jai pavyko užmegzti pažintį su išskirtiniu žmogumi – Aisčiu Mickevičiumi, kurį daugelis pažįsta kaip aktorių, tačiau pastaruoju metu jis garsėja ir kvepalų kūrimu. „Aisčio padrąsinta aš susikūriau savo kvepalus. Jie tokie, kokių norėjau – į juos sudėjau ir vaikystės prisiminimus, ir savo potyrius, išgyvenimus, daugybę emocijų. Kvapai yra subtili, bet labai svarbi gyvenimo dalis. Visada sakau, kad geriau niekuo nekvepėti, negu kvepėti bet kaip“, – įsitikinusi aromaterapijos žinovė.
Į parduotuvę – ne tik pirkti
Moteris atvira – ji nori pakeisti pirkėjų filosofiją. „Paprastai į parduotuves einame turėdami tikslą kažką nusipirkti. O aš pas save kviečiu ateiti gerai praleisti laiką. Man nėra skaudu, kad užsukęs žmogus išeina be pirkinių krepšelio. Svarbiausia, kad pavyktų pažadinti norą pažinti kvapus. Jausčiausi laiminga, jei tokie pirkėjai vėl grįžtų ir paprašytų padėti įsigyti tinkamiausią kvapų derinį“, – šypsojosi Daiva Chmeliauskienė.
Kvapų apsuptyje – unikalūs kūriniai

Daiva Chmeliauskienė nori, kad kuo daugiau žmonių pažintų unikalų kvapų pasaulį.

Daiva Chmeliauskienė nori, kad kuo daugiau žmonių pažintų unikalų kvapų pasaulį.

Aromaterapijos žinovė parduotuvėje „Sagatė“, kuri įsikūrusi pačiame Kėdainių senamiestyje, Žydų ir Paeismilgio gatvių sankirtoje, siūlo išbandyti kvapų sau ir namams, natūralios kosmetikos bei pasigrožėti, o gal ir įsigyti unikalių kūrėjų darbų. D. Chmeliauskienės kvapų karalystėje galima sukiotis valandų valandas – čia daugybė viliojančių mažų buteliukų, pilnų skirtingų skonių aliejų, gausu akis žavinčių smulkmenų.
„Kol kas čia karaliauja kvapai, tačiau pamažu pildosi ir išskirtinių kūrinių lentynos. Prekiaujame unikaliomis Rasos Černeckienės, Justinos Kočetovos, mano vyro Laimono bei kitų kūrėjų sukurtomis rankinėmis, turime unikalių drabužių bei papuošalų. Mūsų planai ir svajonės – gana gražūs. Galvoju, kad netolimoje ateityje kartu su kolege Irena ir jos sūnumi Saimonu sukursime išskirtinę drabužių kolekciją: aš siūlau idėjas, Irena jas įgyvendina siūdama, o Saimonas deda paskutinius taškus ištapydamas. Turime planų ir organizuoti susitikimus su garsiais kūrėjais, kurie negaili patarimų, kaip gyvenimą pasidaryti gražesnį, patrauklesnį ir mielesnį“, – sakė D. Chmeliauskienė.
Gyvenimas turi teikti malonumą

Daiva didžiuojasi vyro Laimono kūrybiškumu, juk ne kiekvienas inžinierius imasi kurti išskirtines rankines.

Daiva didžiuojasi vyro Laimono kūrybiškumu, juk ne kiekvienas inžinierius imasi kurti išskirtines rankines.

Į naują etapą žengusi kėdainietė neslepia, kad gyvenime reikia išbandyti visus atsiveriančius kelius: „Esu vietoje nenustygstanti dviejų sūnų mama, puikaus vyro žmona, buvau mokytoja, dabar dirbu pardavėja. Iš gyvenimo ėmiau ir imu viską, ką tik jis pasiūlo. Nesakau, kad niekada nepatyriau baimių, kad visada viskas klostėsi puikiai. Gyvenu tikėdama, kad darbas, kaip ir kiti dalykai, turi teikti malonumą. Aš dabar į darbą einu labai puikiai nusiteikusi ir su malonumu parduotuvėje leidžiu laiką. Dabar esu laiminga šioje vietoje. Kas žino, gal po kurio laiko atrasiu dar kažką naujo ir tai pakeis dabartinį mano susižavėjimą.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.