Birželio 17-ąją į Sirutiškį atkeliauja opera ant ratų. Renginys – neeilinis, jis vyks gamtoje, prie senojo dvaro, o solistai dainuos tiesiai iš vilkiko, tad ir keliauti į šį renginį kviečiama ne ištaigingais automobiliais, o dviračiais. Iš Kėdainių į Sirutiškį yra organizuojamas specialus žygis „Žiūrovai ant ratų“.

Miestelėnai su dviračiais yra kviečiami 18 val. rinktis Vytauto parke (ties J. Basanavičiaus ir Respublikos g. sankryža), iš ten visi susirinkusieji važiuos link Sirutiškio. Prie dvaro įsikurs mobili opera „ Tarnaitė ponia“, kurią žiūrovams pristatys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai.

Renginys nemokamas, tačiau duoklę teatro artistams kviečiama atiduoti į spektaklį atvykstant pasipuošus klasikinio stiliaus detalėmis: peteliške, klasikine liemene ar švarku, ištaiginga suknele ar į delną telpančia rankine.

Spektaklis truks apie 50 min. Visi susirinkusieji taps tarnaitės ir pono vestuvių svečiais. Kaip teigia organizatoriai, spektaklio siužetas neįmantrus, bet keliantis juoko bangas.

Puikiai praleidę vakarą prie dvaro klausantis operos, žygio dalyviai su dviračiais grįš į miesto parką. Kad visi žygio metu jaustųsi saugiai, koloną lydės bei tvarką prižiūrės policijos ekipažai, taip pat klubo „VeloRatai“ komanda. Nepilnamečius žygio metu privalo lydėti suaugusieji.

Žygio pradžia 18 val., spektaklio – 19 val.

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.