Antradienį, prieš vidurdienį Bendruoju pagalbos tel. 112 pranešta, kad Dotnuvos sen., Vainotiškių k. į kelių metrų gylio nuotekų rezervuarą yra įkritusi stirna. Į pagalbą suskubo Dotnuvos ugniagesių komandos darbuotojas ir Gyvūnų globėjų asociacijos savanoris. Į įvykio vietą buvo atvykęs ir „Kėdainių vandenų“ atstovas. Gyvūnui galima buvo padėti tik jį prislopinus.

„Apie 11 val. pasiekė žinia, kad reikia pagalbos laukiniam gyvūnui, kuris įkrito į didelį nuotekų rezervuarą ir pats nebegali išlipti, nes krantai nuožulnūs, betoniniai, gyvūnas nuo jų slysta žemyn. Kai atvykęs į vietą, bandžiau prieiti prie stirniuko, šis blaškėsi, vis puldavo į vandenį, atsitraukus – vėl išlipdavo į pakraštį, atsiguldavo ir gulėdavo.

Alytuje įsikūrusiam centrui pranešiau kokia yra situacija, o tada buvo kreiptasi į Gyvūnų globėjų asociaciją, po kurio laiko iš Kauno  atvyko šios organizacijos savanoris. Jis, šaudamas specialiomis strėlytėmis, gyvūną prislopino. Tada nuleidome kopėčias ir gyvūną ištraukėme“,  – apie neeilinę gyvūno gelbėjimo operaciją kalbėjo Dotnuvos ugniagesių komandos ugniagesys Petras Lavreckas.

Pagalba iš Kauno

Laukinį gyvūną iš rezervuaro padėjęs vaduoti Gyvūnų globėjų asociacijos savanoris Martynas Gustaitis irgi džiaugėsi, kad pavyko gyvūnui padėti – jis grąžintas į laisvę.

„Tai buvo jaunas, maždaug pusantrų metų stirniukas, dar neužsiauginęs ragiukų, gal kiek išliesėjęs. Matyt, jis, užuodęs vandenį, norėjo jo atsigerti, o kadangi rezervuaras neaptvertas, gyvūnas galėjo nusileisti, bet išlipti nebegalėjo.

Pats jis nebūtų pajėgęs išsivaduoti. Žmonių artyn irgi neprisileido, vis šokdavo plaukti, tad jį išvaduoti galėjome tik truputį prislopinę vaistais, pilnai jo neužmigdėme. Kai gyvūnas nurimo, su kilpalazde ištraukėme, ir, nuvežę į mišką, čia pat Dotnuvos girininkijoje jį paleidome į laisvę. Ir tai padarėme visai ramia širdimi, kadangi gyvūnas buvo sveikas, nieko nesusilaužęs, didesnių žaizdų nesimatė, tad galėjo grįžti į gamtą. Vos atidarius transportavimo dėžę (boksą), jis iššoko ir nubėgo.

Į tokias gyvūnų gelbėjimo operacijas vykstame gana dažnai. Dažniausiai stirniukai būna sužalojami eismo įvykiuose, o kad reikėtų gelbėti iš nuotekų rezervuaro, per mano 12-os metų savanorystės Gyvūnų globėjų asociacijoje praktiką, tai pirmas kartas. Labai džiaugiamės, kai nereikia gyvūno operuoti, ilgą laiką gydyti, prižiūrėti, nes geriausia jiems yra jų natūralioje aplinkoje“, – teigė laukiniam gyvūnui į pagalbą suskubęs Gyvūnų globėjų asociacijos savanoris Martynas Gustaitis.

Nuotraukoje: Didžiulis, kelių metrų gylio nuotekų rezervuaras nuožulniais betoniniais kraštais tapo spąstais jaunam stirniukui. Išsivaduoti be žmonių pagalbos jis negalėjo. (M. Gustaičio nuotrauka)