Šiandien Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose išnagrinėta byla, kurioje pilietis D. J., į J. Paukštelio progimnaziją atėjęs su kirviu rankoje, pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, praneša Kauno apylinkės teismo teisėjo vyresnioji padėjėja Indrė Cvilikaitė.

„Teismas konstatavo, jog asmuo lapkričio 14 d., apie 11.20 val. pamokų metu savavališkai įėjęs į mokyklą, jos koridoriuje, mokyklos darbuotojų ir mokinių akivaizdoje, agresyviai nusiteikęs, priešais mokyklos darbuotojus mojuodamas kirviu, sukėlė bauginančią aplinką ir baimę mokyklos darbuotojams būti sužalotiems. D. J. grasino padaryti mokykloje tvarką ir su visais susitvarkyti, ir tai išreikšdamas keiksmažodžiais, išplūdo jais mokyklos darbuotojus, laikydamas rankoje kirvį vaikščiojo po kabinetus, ieškodamas mokyklos direktorės. Tokiais savo veiksmais nuteistasis sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, mokyklos darbuotojų darbą, mokymo procesą“, – rašoma teismo pranešime spaudai.

Kodėl atėjo su kirviu?

D. J. nurodė taip pasielgęs tik dėl to, kad įvykio dieną, jam kapojant malkas, gavo trumpąją SMS žinutę iš vaiko, besimokančio kartu su jo sūnumi toje pačioje mokykloje apie tai, kad suaugęs vyras primušė jo sūnų. Būtent dėl to D. J. į mokyklą atbėgo su kirviu rankoje, tačiau teigė neketinęs jo panaudoti. Pripažino, kad mokykloje buvo apimtas emocijų, kadangi pyko ant mokyklos administracijos, kad ši neiškvietė policijos pareigūnų dėl jo sūnaus užpuolimo, nors ir matė įvykį.

„Teismas nuteistojo visišką kaltės pripažinimą ir išreikštą gailėjimąsi pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe, tačiau kartu nustatė, kad nuteistasis nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu, kas laikoma atsakomybe sunkinančia aplinkybe. Dėl šių priežasčių ir atsižvelgiant į nuteistąjį neigiamai charakterizuojančius duomenis, bei tai, kad D. J. nusikalstamą veiką padarė neatlikęs ankstesniu nuosprendžiu paskirtos bausmės, netrukus po to, kai 2022 m. rugsėjo 9 d. Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos nutarimu buvo lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos, teismas nuteistajam paskyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kuri, kadangi byla išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka, buvo sumažinta vienu trečdaliu.

Subendrinus su neatliktąja bausme, nuteistajam D. J. paskirta galutinė bausmė yra 1 metai 5 mėnesiai 3 dienos laisvės atėmimo. Bausmės pradžia skaičiuotina nuo D. J. faktinio sulaikymo vykdant šį nuosprendį dienos.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus“, – informavo Kauno apylinkės teismo teisėjo vyresnioji padėjėja Indrė Cvilikaitė.

Kėdainių mugės“ ir Kauno apylinkės teismo inf.

Asociatyvi nuotrauka