Kėdainių rajone Kunionių kaime įsikūrusio vaiko socializacijos centro darbuotojams antradienio vakaras pasėjo daug nerimo – į medį įsilipo nepilnametė šio centro gyventoja ir niekaip nepavyko jos prikalbinti nulipti ant žemės, teko į pagalbą kviesti specialiąsias tarnybas.

Paskambinus Bendrajam pagalbos centrui, pranešta, kad ši mergina anksčiau yra iššokusi pro langą, šįkart ji buvo įsilipusi į maždaug 7 metrų aukštį, baimintasi, kad ji gali iškristi iš medžio arba pasielgti neprognozuojamai.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Andriaus Eidimto teigimu, į įvykio vietą buvo nuvykę tiek šios tarnybos ugniagesių gelbėtojų ekipažas, tiek ir Rugėnų ugniagesių komanda. Jokių gelbėjimo veiksmų atlikti neteko, nes ugniagesiams atvykus, mergina jau buvo ant žemės, laimei, ji buvo sveika ir gyva. Paauglė pati nulipo žemyn. Ją apžiūrėjo medikai. Merginai bus teikiama specializuota pagalba.

Kiekviena situacija – individuali

„Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai yra pasiruošę panašioms situacijoms, yra mokęsi, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Kiekviena situacija yra individuali, tad kokių veiksmų imtis, sprendžiama įvykio vietoje.

Jei mergina dar būtų buvusi medyje, gelbėtojai pirmiausia bandytų situaciją išspręsti derybiniu būdu. Taip pat turime išskleidžiamą pripučiamą pagalvę, kurią galime patiesti, jei žmogus sugalvotų šokti žemyn. Automobilinių kopėčių šiuo atveju nebūtų galima panaudoti, nes būtų trukdžiusios medžio šakos. Tokios kopėčios labiau praverčia, kai reikia privažiuoti prie pastato ar, pavyzdžiui, tilto“,  – teigė Kėdainių PGT vadovas.

Parengta pagal ugniagesių gelbėtojų inf.

Nuotr.: Vaikų socializacijos centras Kunioniuose yra skirtas sudėtingo elgesio paauglėms, kurioms skirta vidutinės priežiūros priemonė.

„Kėdainių mugės“ archyvo nuotrauka

Panašios naujienos