Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje viešėjo Izraelyje gyvenantis žydas Len Judes. Vyras atvyko pasidalinti savo geneologinio medžio sudarymo istorija, kurios šaknys driekiasi ir per pačius Kėdainius.

„Atžalyno“ gimnazijoje viešėjęs Izraelyje gyvenantis žydas Len Judes su jaunimu kalbėjo pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo giminės šaknų iki tarptautinių santykių ir skaudžių istorijos faktų.

„Atžalyno“ gimnazijoje viešėjęs Izraelyje gyvenantis žydas Len Judes su jaunimu kalbėjo pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo giminės šaknų iki tarptautinių santykių ir skaudžių istorijos faktų.

Len Judes – Izraelyje dirbantis teisininkas, dalyvaujantis bendruose posėdžiuose su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.
Izraelietis sakė, jog visai neseniai susidomėjo savo giminystės medžiu. Pradžią šiai paieškai suteikęs sūnus, kuris mokykloje gavo užduotį rinkti informaciją apie giminę. L. Judes tėvai kilę iš Pietų Afrikos, jis pats gimė Londone, o gyvena Izraelyje. Rodos, šalių įvairovė turėtų nebestebinti žydų tautybės atstovo, tačiau sužinojęs, kad jo ištakos siekia Lietuvą, L. Judes jautėsi nustebęs: „Nieko nežinojau apie šį kraštą.“ Pirmąkart izraelietis Lietuvoje apsilankė 2009 metais. Tai buvo pažintinė kelionė po kraštą, kuriame kadaise gyveno jo giminaičiai. Domėdamasis savo praeitimi teisininkas išsiaiškino, kad jo protėviai gyveno Mažeikių mieste. „Įdomu ir tai, kad tik sužinojęs, jog turiu šaknų tolimojoje Lietuvoje ir tęsdamas paieškas toliau, išsiaiškinau, kad kaimynai, gyvenantys vos už poros namų, taip pat yra man nesvetimi. Paradoksas – kone kasdien su žmonėmis sveikindavausi ir net neįtariau, kad mes bendro kraujo. Pasirodo, pasaulis didelis, bet kartu ir mažas.“
Svečias su gimnazistais kalbėjo daugeliu temų. Nebuvo pamirštos jaunimo aktualijos, emigracijos problemos, taip pat kalbėta ir apie skaudžią žydų tautai temą – genocidą, kuris vyko ir Lietuvoje. Masinis tautos naikinimas, steigiami getai žemino ir naikino geltona šešiakampe žvaigžde pažymėtus žmones. Tačiau ir Lietuvoje būta geraširdžių – Len Judes dėkojo drąsioms lietuvių šeimoms, priglaudusioms iš getų pabėgusius žydus.

Julija Mackevičiūtė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.