Spalio 1-osios rytą į Lietuvos kariuomenės dalinius nuolatinei pradinei privalomajai karo tarnybai išlydėta daugiau nei penkios dešimtys jau­nuolių iš Kėdainių bei Jonavos rajonų. Būtent šie rajonai priklauso Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyriui.

Didžioji dauguma būsimųjų karių yra savanoriai. Iš viso šiais metais Kėdainių poskyris pradinei privalomai tarnybai yra įsipa­reigojęs išsiųsti mažiausiai 120 jaunuolių. Tikimasi, kad į tarnybą Lietuvos kariuomenėje jų bus išvežta netgi daugiau.

Ne pabaiga

Pasak poskyrio viršilos Kęstučio Patacko, šiais metais numatyta vežti dar kelias grupes naujokų.

„Šiandien (spalio 1-ąją) 47 jaunuolius vežame į artilerijos batalioną, o 8 – į žvalgybos, ryšių, štabo kuopą. Dauguma iš jų buvo savanoriai. Prieš tai šiais metais jau buvo išvežti 25 savanoriai, vėliau, spalio 8-ąją bus dar vienas didelis vežimas, kurio metu į tarnybą kariuomenėje, Vaidoto batalione bus išsiųsta apie 50 žmonių. Paskutinis vežimas numatytas gruodžio mėnesį – planuojame išvežti vėlgi kelias dešimtis jaunuolių“, – sakė kariškis. Pasak pašnekovo, jaunuoliai dažniausiai pasirenka tarnauti Rukloje įsikūrusiuose daliniuose, mat jie yra arčiausiai Jonavos ir Kėdainių. „Būna, kad kai kurie pageidavo važiuoti į Klaipėdą. Vežame ir ten“, – sakė K. Patackas.

Siūlo tapti savanoriais

Nors didžioji dauguma yra savanoriai, dabar jau susiduriama su problema, kad vien savanorių karinei tarnybai neužtenka. Todėl imami šauktiniai. Tie, kurie papuola į sąrašus, yra kalbinami pasirašyti sutartis, tapti savanoriais ir eiti tarnauti savo noru.

Iš viso šiais metais Kėdainių poskyris pradinei privalomai tarnybai yra įsipareigojęs išsiųsti mažiausiai 120 jaunuolių.

Pasak kariškio, būna, kad dėl sveikatos problemų nubyra dalis potencialių kandidatų į tarnybą. „Tačiau jaunuoliams nereiktų nuogąstauti dėl fizinio pasirengimo. Kariuomenei nereikia sportininkų, pakankamą sportinę formą įmanoma įgyti ir atliekant pareigą Tėvynei“, – pažymėjo viršila.

Vilioja karjeros galimybės

Pirmadienio rytą prie poskyrio besibūriavę jauni vyrai bei kelios merginos buvo apsupti artimųjų. Kalbintas savanoris Danielius Siliūnas sakė, kad jį tarnauti paskatino ateities perspektyvos šioje struktūroje. „Baigiau mokslus Sporto universitete, tad nusprendžiau savanoriauti kariuomenėje. Vėliau tikiuosi tęsti tarnybą kariuomenėje seržantu. Jau trejus metus tarnauja ir mano geriausias draugas, jis pasiūlė pabandyti ir man. Daug metų sportuoju, tad būsimas fizinis krūvis manęs nė kiek negąsdina. Tačiau anksti rytais keltis esu nepratęs“, – juokėsi savanoris.

Domisi ir merginos

Tarnyba aktyviai domisi ir merginos – jų būna kiekvieno šaukimo metu. Savanorė Greta Gulbinaitė salė, kad kariškis yra jos tėtis, be to, mergina ne vienerius metus aktyviai dalyvavo Šaulių sąjungos veikloje, tad apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje ji svarsčiusi jau seniai.

„Manau, kad tarnybai esu sutverta, esu motyvuota ir pasiryžusi eiti šiuo keliu. Einu tėčio pėdomis“, – teigė mergina.

Kariai per devynis tarnybos mėnesius turės daug teorinių ir praktinių pratybų, dalyvaus įvairiuose mokymuose, įgis taktikos, inžinerijos, topografijos, ginkluotės, žvalgybos žinių ir įgūdžių. Visos šios žinios jiems bus naudingos, visų pirma, kaip Lietuvos Respublikos gynėjams, valstybės piliečiams ir kiekvienam asmeniškai.

Kviečia tapti karo prievolininku

Spalio 1-ąją į įvairius kariuomenės padalinius atvyko beveik pusantro tūkstančio karių. Šiais metais nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą jau atlieka daugiau nei 1 000 jaunuolių, dar per 2 600 į kariuomenę atvyks iki metų pabaigos.

Lietuvos kariuomenė kviečia ir toliau vaikinus ir merginas savo noru prisijungti prie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karo prievolininkų. Sausį paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į jį nepatekę vaikinai, taip pat ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau gali teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie įgyja teisę pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas, t.y. priklausomai nuo tarnyboje pasiektų rezultatų, galės sukaupti daugiau nei 3 000 eurų. Pirmumo prašymus gali teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: www.karys.lt. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12 340.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.