Penkiolikmetis Darijus Astrauskas gyvena pasiruošimo Gruzijoje vasarą vyksiančio Europos Jaunių olimpinio festivalio nuotaikomis.

Darijų Astrauską plaukimo paslapčių jau kelerius metus moko Tomas Pakštys.  (Darijus) – D. Astrauskas (pirmas iš kairės) pastaruoju metu iš varžybų tuščiomis negrįžta – jo trofėjų sąskaitoje jau 52 medaliai.

Darijų Astrauską plaukimo paslapčių jau kelerius metus moko Tomas Pakštys.
(Darijus) – D. Astrauskas (pirmas iš kairės) pastaruoju metu iš varžybų tuščiomis negrįžta – jo trofėjų sąskaitoje jau 52 medaliai.

Kėdainietis į jaunimo rinktinę pateko pirmu numeriu. Nuo penkerių metų baseiną lankančiam jaunuoliui geriausiai sekasi laisvu stiliumi plaukti 50 ir 100 metrų distancijas.

Pusšimčio medalių kolekcija

Paskutinį kartą savo medalių kolekciją iki 52 keturiais trofėjais Darijus papildė Kaune „Girstučio“ sporto centre surengtame Baltijos šalių plaukimo čempionate. Auksą kėdainietis iškovojo estafetėje 4×100 plaukdamas kombinuotu stiliumi, antras vietas vaikinas pelnė plaukdamas laisvu estafetėje 4×100 ir krauliu plaukdamas 100 metrų asmeninėje rungtyje. 50 metrų plaukdamas laisvu stiliumi D. Astrauskas liko trečias.

Į baseiną – iš smalsumo

Darijus neslepia, kad į baseiną būdamas vaikas atėjo vedinas smalsumo: „Kai baseiną renovavo, visi vaikai norėjo jį išbandyti. Mes su draugu Nedu taip pat skubėjome į baseiną, vos tik rasdavome laisvą minutę. Baseinas kiek gąsdino, nes į jį atėjau mokėdamas tik „šuniuku“ plaukti. Tačiau netrukus išmokau ir kitų plaukimo būdų, nes mokiausi „Aušros“ mokykloje, kurioje turėjome privalomą plaukimo pamoką. Juokingiausia, kad su ašaromis mokiausi plaukti laisvu stiliumi, kuris dabar tapo mano mėgstamiausiu ir sėkmingiausiu“, – draugystės su baseinu pradžią prisiminė D. Astrauskas.

Jaunasis plaukikas treniruojasi kiekvieną dieną ir kasdien nuplaukia maždaug 5 kilometrus.

Jaunasis plaukikas treniruojasi kiekvieną dieną ir kasdien nuplaukia maždaug 5 kilometrus.

Nori susikauti su vaikystės draugu

Jaunasis Kėdainių plaukimo čempionas neslepia, kad prieš kurį laiką turėjo minčių mesti plaukimo treniruotes, tačiau po pokalbio su treneriu Tomu Pakščiu persigalvojo. „Treneris man labai argumentuotai paaiškino, kad tinginiauti baseine nėra tikslo. Jis pasakė, kad aš turiu duomenų parodyti gerų rezultatų, tad lieka tik dirbti ir mušti rekordus“, – sakė D. Astrauksas. Vaikinukas labai apgailestauja, kad prieš kurį laiką į Angliją išvažiavo jo vaikystės draugas Nedas, su kuriuo jie kartu treniruodavosi ir varžydavosi: „Nedas buvo gerokai atkaklesnis už mane. Man vis tekdavo jį vytis. Dabar jau mano rezultatai baseine geresni. Kartais susiskambinę pajuokaujame, kad būtų labai smagu susitikti kokiame čempionate ir po pertraukos pabandyti pakovoti baseine.“

Treneris negaili pagyrų

Darijui gerų žodžių negaili jo treneris Tomas Pakštys: „Matau, kad šis jaunuolis su kiekvienu grybšniu tobulėja. Jo kasdienis darbas ir per dieną nuplaukiami maždaug penki kilometrai palieką akivaizdžią pažangą. Smagu, kad atradau tokį perspektyvų jaunuolį ir jam užteko supratimo, kad baseine gali pasiekti labai rimtų pergalių. Darijus – darbštus ir pareigingas. Tad džiaugiuosi kiekviena jo pergale ir puikiai suprantu, kad greitai turėsiu jį atiduoti kitiems kolegoms, kad mano auklėtiniui padėtų dar labiau tobulėti.“

Perspektyvusis Kėdainių plaukikas džiaugiasi, kad su savo puikiais rezultatais pirmu numeriu pateko į Lietuvos jaunių rinktinę, kuri įvairiuose čempionatuose ir turnyruose gina šalies garbę. D. Astrauskas prasitarė, kad jo svajonė – 2020 metų Tokijo Olimpinės žaidynės, kuriose būtų gerai Lietuvai iškovoti medalį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.