Vakar priešpiet Kėdainių J. Paukštelio gimnazijos veiklą sutrikdė nemalonus incidentas. Į mokyklą atėjo 3 suaugusieji, du iš jų – vyras ir moteris buvo nusiteikę ypač agresyviai, 32-iejų metų vyras su savimi turėjo kirvį, kuriuo grasino mokyklos darbuotojams. Situacija buvo grėsminga, tad nedelsiant iškviesta policija.

Kaip informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė, dėl konflikto mokykloje buvo gauti du pranešimai, abu beveik tuo pat metu – 11.32 val.

„Pirmas skambutis buvo gautas iš labai susijaudinusios moters, kuri skundėsi, kad jos 14 metų sūnų užpuolė ir po mokyklą vaikėsi kito vaiko tėvas. Mokyklos darbuotojai esą tam neužkirto kelio, todėl ji atbėgusi iš šalia esančių namų aiškintis situacijos.

Antras skambutis gautas iš mokyklos darbuotojos, kuri teigė, kad į mokyklą atėjo kirviu ginkluotas romų tautybės asmuo, kuris turi kirvį ir grasina darbuotojams“, – teigia BPC atstovė.

Įsibrovė 3 asmenys

J. Paukštelio progimnazijos direktorės Terezos Sotnik teigimu, į mokyklą iš viso buvo įsiveržę trys asmenys – du vyrai ir moteris.

„Šie asmenys yra dviejų mūsų moksleivių tėvai ir dėdė. Kaip vėliau išsiaiškinome, incidentas kilo dėl to, kad šių asmenų dukra pranešė tėvams, kad neva jos brolį mokykloje sumušė vienos iš mūsų mokinių tėtis. Todėl šie asmenys atvyko į mokyklą, neva norėdami padaryti tvarką.

Abu tėvai galimai buvo afekto būsenoje, jie elgėsi labai agresyviai, šūkavo, keikėsi (dėdė buvo ramus, laikėsi nuošaliau). Tėvas net buvo pakėlęs kirvį prieš mano pavaduotoją. Situacija buvo išties grėsminga. Nors mūsų darbuotojai patyrė tikrai didelį emocinį sukrėtimą, jie elgėsi labai apgalvotai, konstruktyviai ir profesionaliai, todėl niekas šio įvykio metu nenukentėjo, pavyko įkalbėti, kad asmuo atiduotų kirvį“, – apie progimnazijos bendruomenę sukrėtusį incidentą pasakojo direktorė T. Sotnik.

Incidentas įvyko pamokų metu

Įvykis įvyko tuomet, kai gimnazijoje buvo beveik 600  moksleivių ir apie 80 darbuotojų. Tuo metu vyko pamoka.

„Veiksmas vyko pirmo aukšto koridoriuose, įsibrovę asmenys į klases nėjo, tačiau, kai kurie mokytojai, išgirdę triukšmą, užsirakino klasių duris.

Toks įvykis mūsų progimnazijoje yra pirmas. Labai gaila, kad tėvai bando tokiu būdu spręsti iškylančias problemas. Kaip paaiškėjo, jų dukters žinutė apie sumuštą brolį neatitiko tikrovės. Vaikas pats prie tėvų paliudijo, kad kito vaiko tėtis jo nemušė, tik sudrausmino dėl nederamo elgesio“, – teigė progimnazijos vadovė.

Nesijaučia visiškai saugūs

„Turime šio įvykio filmuotą vaizdo medžiagą ir ją pateiksime policijai. Sužinojome, kad į mokyklą įsiveržę asmenys nėra suimti, tad tikrai negalime jaustis visiškai saugūs. Kai kurie tėvai šiandien net neleido savo vaikų į mokyklą. Esame užrakinę mokyklos duris, kad užtikrintume progimnazijos bendruomenės saugumą“, – šįryt „Kėdainių mugei“ sakė direktorė T. Sotnik.

Policija pradėjo tyrimą

Kaip informavo Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai, dėl šio incidento mokykloje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 str.

Pirminiais duomenimis, į mokyklą įsiveržę asmenys buvo blaivūs. Atvykus policijos pareigūnams, kirvį atsinešęs vyras nesipriešino. Vyrui, kuris, beje, jau anksčiau yra patekęs į policijos akiratį, įteiktas šaukimas atvykti į Kėdainių rajono policijos komisariatą.

Už viešosios tvarkos pažeidimą asmeniui gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.