Praėjusį savaitgalį Josvainiuose vykusi Kultūros ir meno dienos šventė „Pasveikinkit vieni kitus“ laukta su dvigubu entuziazmu. Daugelį josvainiečių į tradicinį renginį atviliojo ne tik noras pasigėrėti savo artimųjų pasirodymais, bet ir smalsumas, kaip atrodo renovuotas kultūros centras.

Josvainių kultūros centro vokalinis ansamblis „Josva“, kuriam vadovauja Vytautas Greičius, vienija nemažą būrį pagyvenusių veiklių josvainiečių.

Josvainių kultūros centro vokalinis ansamblis „Josva“, kuriam vadovauja Vytautas Greičius, vienija nemažą būrį pagyvenusių veiklių josvainiečių.

Priekabesni miestelio gyventojai pastebėjo kai kurių nebaigtų darbų spragas, prastoką salės apšvietimą, gana padrikai ištampytus įgarsinimo laidus bei skolintas kėdes. Tačiau tokie minusai neužgožė geros nuotaikos: „Dar trūksta laiko. Viskas bus išbaigta. Svarbiausia, kad namai tapo šviesesni, šiltesni ir jaukesni.“

Patys Josvainių saviveiklininkai neslėpė džiugių emocijų. „Mūsų kolektyvas kitąmet švęs dvidešimtmetį. Smagu, kad jubiliejinį koncertą galėsime surengti atnaujintame kultūros centre, kuriame praleidžiame gana nemažai laiko. Mes esame draugiškos ir vieningos, visada noriai skubančios į repeticijas, tačiau dabar repeticijos dar labiau vilios, juk dainuoti galėsime šiltoje salėje. Pamačiusios, kaip atrodo mūsų sutvarkyta salė, nuoširdžiai pasidžiaugėme, kad atsidūrus joje apima jausmas tarsi būtų aplankiusios Operos ir baleto teatrą, tik trūksta rūtos šakos ant scenos užuolaidos“, – geros nuotaikos prieš koncertą nestokojo vokalinio moterų ansamblio „Sonata“ narė Sonata Grūdienė.

Vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvo narės Austėja ir Tėja taip pat džiaugėsi jaukesniu kultūros centru: „Mums patinka tai, ką mes darome. Gera, graži aplinka tik pakelia nuotaiką. Juk visi norime būti švariuose ir šiltuose namuose, tad ir į pagražėjusią salę skubame su didesniu noru.“

Josvainiečių bičiulis ir rėmėjas, bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius aplankė Josvainių kultūros centro darbuotojus ir pasidomėjo, kaip pasikeitė jų darbo sąlygos po pusantrų metų trukusios centro renovacijos.

Josvainiečių bičiulis ir rėmėjas, bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius aplankė Josvainių kultūros centro darbuotojus ir pasidomėjo, kaip pasikeitė jų darbo sąlygos po pusantrų metų trukusios centro renovacijos.

Net keliems saviveiklininkų kolektyvams vadovaujantis didelis muzikos mylėtojas Vytautas Greičius sakė, kad josvainiečiai labai veiklūs ir muzikalūs: „Josvainiuose meno mylėtojų niekada netrūko ir netrūksta. Kai žmonės mato, kad jų veikla kažkam įdomi, kai gerėja turiningo laisvalaikio praleidimo sąlygos yra tik geriau.“

Po pusantrų metų renovacijos vėl į kultūros centrą sugrįžę josvainiečiai saviveiklininkai dėkojo visiems, kas padėjo įgyvendinti svarbų projektą. „Ačiū rajono vadovams už supratimą, kad kultūros namai yra svarbus bendruomenės židinys. Ačiū mūsų bičiuliams ir rėmėjams už pagalbą tvarkant ir gražinant tuos namus“, – sakė Josvainių kultūros namų direktorė Žydrė Špečkauskienė.

Rajono meras Rimantas Diliūnas pagyrė josvainiečius už entuziazmą, veiklumą ir norą gyventi gražiau: „Josvainiai tapo savotiškais Kėdainių vartais nuo Cinkiškių važiuojant į mūsų kraštą. Jo svečius pasitinka labai smarkiai per pastaruosius metus pasikeitęs miestelis. Graži aikštė, išpuoselėtos sodybos. Suprantu, kad tvarkotės ne dėl svečių, bet dėl savęs. Sveikinu visus su įkurtuvėmis ir linkiu, kad čia rinktųsi įvairių kartų saviveiklininkai.“

Šventiniame koncerte vienas už kitą įspūdingiau pasirodė visi Kultūros centro kolektyvai.

Josvainių miestelio bičiulis ir įvairių projektų bei renginių rėmėjas bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius,šįmet lankantis visus Kultūros ir meno dienų renginius, nors ir buvo išvykęs į svarbią verslo kelionę, nepaliko josvainiečių be dėmesio ir paskatinimo. Tūkstančio litų paramą S. Grinkevičiaus atstovė Jorūnė Liutkienė perdavė mišriam vokaliniam ansambliui „Josva“. Pats bendrovės „Daumantai Lt“ vadovas, vos grįžęs iš svarbių susitikimų, atskubėjo į atnaujintą Josvainių kultūros centrą, kur susitiko su jo kolektyvu, apžiūrėjo renovuotas patalpas, išklausė kultūros darbuotojų aktualijas. O kadangi įkurtuvių proga į svečius negražu važiuoti tuščiomis, tai Josvainių kultūros centrui S. Grinkevičius įteikė Pernaravos kultūros ir meno dienose pamatytą ir įsigytą Laimos Ribikauskienės ant šilko tapytą paveikslą.

[tribulant_slideshow gallery_id=”61″]

Panašios naujienos