Sausio 27-ąją pasaulis minės Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir taip prisimins šešių milijonų nužudytų žydų tragediją. Tą dieną atminimo akcija organizuojama ir mūsų mieste.

Kėdainiuose iki Antrojo pasaulinio karo gyveno gana gausi žydų bendruomenė. Šios tautybės žmonės į mūsų miestą ėmė keltis XVII a., o jau XIX a. pabaigoje vykusio surašymo duomenimis, daugiau nei 60 proc. miesto gyventojų sudarė žydai. Deja, apie 300 metų trukusią Kėdainių žydų bendruomenės gyvavimo istoriją nutraukė Antrasis pasaulinis karas ir Holokaustas.

Skaudi lemtis ištiko ne tik Kėdainių, bet ir daugumą Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų – buvo nužudyta ir žiauriai nukankinta net apie 95 proc. tuo metu Lietuvoje gyvenusių žydų tautybės žmonių.

Buvusių mūsų miesto gyventojų žydų ir jų bendratautiečių atminimui pagerbti sausio 27 d. 16 val. prie Kėdainių sinagogų komplekso organizuojama akcija „We remember – Mes prisimename“.

Šią dieną minės visas pasaulis

Sausio 27-ąją – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – bus paminėtos 76-osios Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išvadavimo metinės. Tą dieną įvairių pasaulio šalių gyventojai prisimins ir pagerbs Holokausto aukas, liudytojus bei gelbėtojus, kurie, rizikuodami savo gyvybėmis, nuo pražūties gelbėjo pavienius žydų tautybės asmenis ar jų šeimas.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia ir Jus prisijungti prie šios pasaulinės atminimo akcijos, aplankant rajone esančias žudynių vietas ir ant paminklų padedant simbolinį akmenuką arba pasidalinant akcijos simboliais socialiniuose tinkluose. Tai galima padaryti dviem būdais:

  • Ant popieriaus lapo parašykite #WeRemember arba #MesPrisimename. Nusifotografuokite su žiuo ženklu ir pasidalinkite šia nuotrauka socialiniuose tinkluose.
  • Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse prisijunkite prie pasaulinės atminimo akcijos savo socialinių tinklų profilyje užsidėdami rėmelį #WeRemember/ #MesPrisimename.

Tokiu būdu padėsite skleisti žinią, kad tai, ką patyrė žydai, negali ir neturi pasikartoti nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.

Panašios naujienos