Kur Kėdainių mieste ar rajone galima skaniai ir kokybiškai pavalgyti? Tai sužinoti galite ne vien vadovaudamiesi žodinėmis kitų lankytojų rekomendacijomis ar reklama. Apie restoranų, kavinių ir užkandinių higienos būklę praneša prie durų arba baro priklijuoti lipdukai, kuriose vaizduojami kavos puodeliai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, tikrindami viešojo maitinimo įmones, jas įvertina nuo 1 iki 5 balų pagal tai, kaip laikomasi higienos ir technologinių reikalavimų. Tad lipdukuose pavaizduoti puodeliai simbolizuoja balus – kuo jų daugiau, tuo geriau įgyvendinti reikalavimai. Vadinasi, didesnė ir tikimybė gauti skanų bei kokybišką patiekalą, o pavalgius – nesusirgti.

„Po pirmojo patikrinimų rato rezultatai buvo labai geri, visi labai stengėsi, norėjo kuo geresnio įvertinimo. Šiuo metu sukasi antrasis planinių patikrinimų ratas – vėl vertiname, kaip viešojo maitinimo įmonės atitinka higienos reikalavimus, – pasakojo Kėdainių VMVT vyriausioji spe­cialistė-maisto produktų inspektorė Adelė Maziliauskienė. – Higienos būklė virtuvėje vertinama balais nuo 1 iki 5, kur 5 rodo idealią būklę, o 1 ir 2 – nepatenkinamą. Rezultatai įvairūs, kai kurioms įmonėms vertinimą tenka sumažinti. Pastebėjome, kad tai priklauso ir nuo darbuotojų kaitos. Bet yra ir tokių įmonių, kurios pasistengė ir gavo daugiau balų nei turėjo. Apskritai mūsų rajone vyrauja 3–4 balai.“

Lipdukas su balus simbolizuojančiais kavos puodeliais restorane, kavinėje ar užkandinėje turi būti priklijuotas viešai matomoje vietoje. Viešojo maitinimo įmonėms tai gera reklama, o lankytojams – informacija, kad virtuvė atitinka visus higienos reikalavimus. Apie gautą įvertinimą galima pasiteirauti ir darbuotojų.

Sužinoti, kaip įvertinta jūsų mėgstama kavinė, restoranas ar užkandinė, taip pat galite pagal šias nuorodas internete: http://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/viesasis-maitinimas/viesojo-maitinimo-imoniu-vertinimas; http://www.vet.lt/vertinimas/