Augintiniams skirto ėdalo gamintoja iš Ukrainos „Kormotech“ paskelbė planuojanti išplėsti gamybinę veiklą Kėdainiuose.

Įmonė Lietuvoje planuoja samdyti dar 200 specialistų ir investuoti daugiau kaip 60 mln. eurų į keturias naujas gamybos linijas, kurios bus paleistos iki 2028 metų.

„Investuok Lietuvoje“ primenama, kad „Kormotech“ į Lietuvą įžengė 2020 m. atidarydama 4 500 kv. m. gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Iš pradžių įmonė planavo pasamdyti 70-ties žmonių kolektyvą, bet greitai pralenkė pirminius planus įdarbindama daugiau kaip 170 specialistų.

Su naujuoju plėtros projektu „Kormotech“ dar padvigubins darbuotojų skaičių Kėdainiuose per penkerius metus.

„Mes matome Lietuvą kaip savo antrą namų rinką. Kol planuojame statyti naujas gamyklas pasibaigus karui Ukrainoje, vartus į pasaulį mums veria Lietuva. Ši gamykla įrodė esanti patikima verslo grandis, nuolatos veikianti pilnu pajėgumu ir užpildanti spragas, kai Ukrainoje esančios gamyklos patiria sutrikimų. Mes pasiryžę ir toliau plėsti gamybinę bazę Lietuvoje paleisdami dar 4 gamybos linijas iki 2028 m.,“ – sakė „Kormotech“ bendrasavininkis ir generalinis direktorius Rostyslavas Vovkas.

2003 m. įkurta „Kormotech“ gamina šlapią ir sausą ėdalą katėms ir šunims. Kėdainių LEZ veikianti įmonės gamykla specializuojasi šlapio augintiniams skirto ėdalo gamyboje, yra itin automatizuota ir aprūpinta pažangia gamybine įranga. Dabartinis metinis gamyklos pajėgumas – 20 tūkst. tonų.

Kėdainių gamykloje „Kormotech“ pirmąją naują gamybos liniją tikisi paleisti 2025 m. ir kasmet pridėti po vieną liniją, kol 2028 m. veiks visos keturios. Plėtros projektui įsibėgėjus, įmonei prireiks kvalifikuotų inžinierių, maisto technologų, kokybės skyriaus ir kitų specialistų.

Lvive (Ukraina) įsikūrusi „Kormotech“ yra sukūrusi daugiau nei 1 200 darbo vietų visame pasaulyje.

Anot „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Elijaus Čivilio, „Kormotech“ plėtra rodo, kad užsienio investuotojai randa puikias verslo sąlygas Lietuvos regionuose.

Šaltinis: ELTA