Kėdainių rajono savivaldybės kontroliuojamai bendrovei „Kėdainių vandenys“ ir toliau vadovaus Rimgaudas Praninskas, čia dirbantis nuo 2019 metų pradžios. Tai paaiškėjo po šiandien vykusio bendrovės valdybos posėdžio, kuriame nuspręsta, kad R. Praninskas lieka savo poste.


Po praėjusią savaitę kilusio skandalo, kai ištyrus centralizuotai tiekiamą vandenį jame buvo rasta gerokai didesnis nei leistina gyvsidabrio kiekis, visų pirma patys juodžiausi debesys pakibo virš R. Praninsko galvos.

Iš Kėdainių rajono vadovų – tiek mero Valentino Tamulio, tiek savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus – girdėjosi raginimai R. Praninskui prisiimti atsakomybę, o V. Tamulis dėl „Kėdainių vandenų“ vadovo veiksmų net kreipėsi į teisėsaugą.

Priekaištauta R. Praninskui buvo dėl to, kad laiku neinformavo Kėdainių rajono savivaldybės vadovų apie gautus vandens tyrimų duomenis. Net ir šią istoriją narpliojantiems politikams „Kėdainių vandenų“ vadovas pripažino, kad buvo padaryta klaidų: iš pradžių administracijos direktoriui A. Kacevičiui buvo išsiųstas laiškas su netikslia informacija, o kai buvo išsiųsti tikslūs duomenys, pasirodo, kad A. Kacevičius jų negavo.

Dėl šios istorijos, kai gyventojai buvo pavėluotai informuoti apie nustatytą taršą vandenyje, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai administracijos direktorių A. Kacevičių taip pat ragino prisiimti atsakomybę, tačiau administracijos vadovas buvo vienas pirmųjų, kuris pareiškė, kad bus kreiptasi į „Kėdainių vandenų“ valdybą dėl R. Praninsko nušalinimo.

„Pats bendrovės vadovas pripažįsta, kad klaidų buvo padaryta. Tačiau būtina padaryti viską, kad jos nesikartotų ateityje. Kaip tik šiuo metu yra sudaryta darbo, atliekanti vidinį tyrimą, po kurio, tikiu, kad tokie nesusipratimai nesikartos“, – teigė bendrovės „Kėdainių vandenys“ valdybos pirmininkas Algimantas Žvikas.

 

Panašios naujienos