Artėjant rudeniui, jau prasidėjo derliaus nuėmimo metas. Kai kurie gyventojai savo sklype susidariusias gamtines atliekas: šakas, sudžiuvusius augalus ar jų dalis ne kompostuoja, bet degina. O tada aplinkiniai, pamatę dūmus, kviečia ugniagesius.

Vienas tokių atvejų užfiksuotas vakar Pernaravos sen., Pelutavos k. Vakarop, 17.16 val. buvo pranešta, kad Sodų g. dega ražienos. Atvykus paaiškėjo, kad 1 aro plote, asmeniui prižiūrint, buvo deginami nupjauti ir sudėti į krūvą bulvienojai.

Ar leidžiama deginti gamtines atliekas?

Aplinkosaugininkai teigia, kad tinkamiausias būdas tvarkyti sode ar darže susidarančias atliekas, jas kompostuoti. Jei gyventojai neturi galimybės to daryti, tuomet galima vežti tokias atliekas į Zabieliškio savartyną arba į specialiai žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius (pvz., kolektyviniuose soduose yra pastatyti didžiuliai žalios spalvos konteineriai), tačiau į juos gamtinės atliekos turi būti metamos be plastikinių maišų ar kitų priemaišų. Šakos turi būti susmulkintos.

Pagal Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis taisykles, nukritusius lapus, sausą žolę, nendres, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių ir tik surinktas į krūvas. Be to, deginimas turi būti nuolat stebimas, o jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu ar smėliu.

Draudžiama surinktus augalus, jų dalis ar krūvas deginti miestuose ir miesteliuose, išskyrus laužų kūrenimui nustatytose vietose. Taip pat deginti jas miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra esant IV–V klasės miškų gaisringumui. Be to, jų negalima deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų.

Kartu su augalais ar jų dalimis draudžiama deginti bet kokias buitines, pramonines ir kitas atliekas, išskyrus atvejus, kai deginama mediena, neapdorota jokiomis cheminėmis medžiagomis (dažais, lakais, klijais, impregnuojančiomis medžiagomis ir t. t.)

Svarbu žinoti, kad draudžiama deginti medžių šakas jos neperkrovus, jeigu į krūvas ji buvo sukrauta anksčiau nei savaitę iki deginimo.

Jei, pavyzdžiui, medžių šakos sukrautos į krūvą anksčiau nei prieš savaitę, jas, prieš deginant, reikia perkrauti, nes tarp šakų gali būti pasislėpę kokie smulkūs gyvūnai.

Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.

Kėdainių mugės“ ir AAD inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos