„Kiekvieno žmogaus šypsena yra individuali. Ji išreiškia žmogaus asmenybę, suteikia pasitikėjimo. Šypsena patraukia ir užburia, skatina bendravimą. Todėl mūsų klinikos pagrindinė užduotis, kad pacientas turėtų ne tik sveikus, bet ir gražius dantis. Norime matyti visus besišypsančius savo klientus“, – savo svajonę išdavė jau dvylika metų kėdainiečių dantis prižiūrinti gydytoja odontologė Jurgita Krasauskienė. 

„Negailėkite dėmesio savo dantims ir jus visada lydės graži šypsena. O jos galios – beribės“, – įsitikinusi gydytoja odontologė Jurgita Krasauskienė.

„Negailėkite dėmesio savo dantims ir jus visada lydės graži šypsena. O jos galios – beribės“, – įsitikinusi gydytoja odontologė Jurgita Krasauskienė.

„Senąją odontologijos kliniką“ kraštiečiai randa Kėdainių senamiesčio širdyje, šalia nuostabiosios miesto Rotušės. Čia dirba rūpestingi, aukštos kvalifikacijos, ilgametę darbo patirtį turintys ir naujausius gydymo metodus taikantys gydytojai, patogumą ir kokybę garantuoja moderni aparatūra ir pažangios technologijos.

Derina mokslą ir meną
Kad ir kaip būtų skaudu, tačiau tenka konstatuoti faktą, jog mūsų tautiečių dantys – gana problematiški. Neretai tenka gerokai pasukti galvą, kad būtų rastas pats optimaliausias sprendimas: už patrauklią kainą sutvarkyti dantys, kad žmogus galėtų gyventi visavertį gyvenimą.
Plombavimo, protezavimo ir mikroprotezavimo metu atstatome ne tik kramtymo funkciją, bet ir stengiamės išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių. Suderindami mokslą ir meną, atkuriame, padailiname, pašviesiname kiekvieno paciento individualią šypseną. Šiandien neįmanoma išskirti, kas yra paprastas plombavimas, o kas yra estetinis plombavimas. Kas yra paprastas vainikėlis, o kas yra estetinis vainikėlis. Kiekviena plomba privalo būti estetinė, kad atkurtų ne tik danties funkciją, bet ir natūralų grožį“, – sudėtingo darbo paslaptis atskleidė J. Krasauskienė.

dantysYpatingas dėmesys dantų restauravimui
Gydytojai vis dažniau tenka teikti mikroprotezavimo paslaugas. Tai – dantų restauravimas įklotais, užklotais ir laminatėmis. Įklotai, užklotai ir laminatės yra skirti apsaugoti likusius danties audinius nuo galimų pažeidimų.
„Šios restauracijos yra gaminamos laboratorijoje iš presuotos keramikos „E – max“. Tai nauja, ypač tvirta ir išskirtinai estetiška keramika, iki šiol rinkoje nurungianti kitų tipų keramikos gaminius, pasižyminti itin dideliu tikslumu ir atsparumu.
Ši naujos kartos keramika yra artima natūralaus danties emalio struktūrai. Dėl to iš šios keramikos gaminami įklotai, užklotai, laminatės praktiškai nesiskiria skaistumu, spalva nuo natūralių danties audinių.
Lyginant su Europos šalimis, Lietuvoje įklotai, užklotai ir laminatės nėra plačiai paplitę dėl sąlyginai aukštos kainos ir pakankamai sudėtingo gamybos proceso. Kartais viso danties ar didelio danties defekto atstatymas šviesoje kietinama plomba (liaudyje paplitęs posakis – „danties priauginimas“) nėra pats geriausias gydymo metodas. Toks „nulipdytas“ dantis anksčiau ar vėliau nuskils, atkibs nuo danties sienelių, susidarys mikrotarpai, kurių žmogus dažniausiai net nepajaus, ko pasekoje dantis ims gesti, kaupsis pigmentai.
Įklotais ir užklotais yra atstatomi krūminių ir prieškrūminių dantų kramtomųjų paviršių defektai. Tuo tarpu jei yra nelygūs, nulūžinėję, su senomis plombomis, patamsėję priekiniai dantys, jų priekinis paviršius padengiamas keramikinėmis plokštelėmis – laminatėmis. Pakanka kelių vizitų ir jūsų šypsena bus panaši į kino žvaigždžių šypseną“, – gražių dantų paslaptis išdavė gydytoja odontologė J. Krasauskienė.
Mikrorotezavimas turi nemažai privalumų. Pasak gydytojos, tokiu būdu sutvarkius dantis, maksimaliai išsaugomi dantų likučiai, sutvirtintas dantis tampa atsparus lūžiams, rezultatas garantuoja ilgaamžiškumą, tikslumą ir patrauklią estetiką.

Taupantis moka du kartus
Paciento reikalavimas dantis sugydyti kaip įmanoma greičiau ir pigiau – suprantamas dalykas, bet tai yra tik tam tikram, gan trumpam, laiko tarpui. „Nepraeis nė keleri metai, kai tas pats pacientas kreipsis jau į kitą kliniką, kad gydytojas pakeistų senas, nusidėvėjusias, nuskilusias plombas ir po jomis atsiradusias kariozines ertmes. Todėl stengiamės tai iš anksto aptarti su pacientu ir, įvertinę individualią situaciją, finansines galimybes, siūlome pasirinkti keramikinę restauraciją (įklotus, užklotus, laminates). Mikroprotezavimas reikalauja gydytojo kruopštumo, patirties, meninio skonio. O pačiam gydytojui belieka džiaugtis bendradarbiaujančiais pacientais, norinčiais ne tiek greito ir pigaus, kiek kokybiško ir ilgaamžiško rezultato“, – pastebėjo J. Krasauskienė.
Mikroprotezavimas gana paprasta procedūra. Pirmiausia gydytojas odontologas išvalo sugedusius danties audinius. Jei tai nedidelis defektas, ertmė atstatoma įprasta šviesoje kietinama kompozicine plomba. Jei danties defektas didelis, gali nepakakti įprasto danties plombavimo. Todėl patariame prarastą danties dalį atstatyti keramikine restauracija. Toliau nuo paruošto danties nuimamas atspaudas. Pagal specialų raktą išrenkama danties spalva. Atspaudas atiduodamas į laboratoriją dantų technikui. Dantų technikas pagal atspaudą sukuria individualų įklotą, užklotą ar laminatę. Paskutinis etapas – pagamintos restauracijos cementavimas ant paruošto danties.
„Šypsena – toks paprastas ir natūralus veiksmas. Ji nepanaikins visų gyvenimo problemų ir negandų, bet privers kitaip į viską žvilgtelti, sumažinti stresą, sukelti šypsenas kitiems, užmegzti tvirtesnius ryšius. Tad negailėkite dėmesio dantims ir jus visada lydės graži šypsena“, – įsitikinusi J. Krasauskienė.

dantys_logoSenojoje odontologijos klinikoje“ teikiamos šios paslaugos:

 • Priekinių ir krūminių dantų plombavimas – pažeistų ėduonies, nudilusių, nuskilusių, pakeitusių spalvą, negražios ar nepriimtinos formos dantų plombavimas.

 • Protezavimas – pavienių dantų, ar didesnių defektų atstatymas fiksuotais (vainikėliais, tiltais) protezais, išimamais protezais, arba protezais ant implantų.

 • Mikroprotezavimas – nudilusių, nuskilusių, karieso pažeistų dantų, netinkamos spalvos ir formos dantų korekcija keramikiniais įklotais – užklotais ir laminatėmis.

 • Dantų šaknų endodontinis gydymas – šaknies kanalų išvalymas ir plombavimas, esant pulpos uždegimui ar infekcijai išplitus į apydančio audinius.

 • Dantų ir šaknų šalinimas – nekomplikuotų ir komplikuotų, pilnai neišdygusių protinių dantų chirurginis šalinimas.

 • Dantų implantacija – pavienių dantų ar didesnių defektų atkūrimas įsriegiant į žandikaulį dantų implantus.

 • Profesionali burnos higiena – apnašų, akmenų, maisto ir rūkymo pigmento šalinimas naudojant ultragarsinį skalerį ir „Air – Flow“ sodapūtę.

 • Dantų balinimas.

 • Ortodontinis gydymas – kreivų, netaisyklingai išdygusių dantų, sąkandžio problemų ištaisymas, gydymas ir profilaktika.

 • Dantų gydymas vaikams.

 • Dantų papuošalai.

 • Dantų rentgeno nuotraukos.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

 1. Goštauto klinika

  Nuo mažens visi žinome, kad dantis reikia nuolat prižiūrėti. Tačiau ką daryti, jei gyvenime nelabai paisėme tų mamos taisyklių ir prižiūrėti jau nebėra ko? Panašiai nutiko ir man, todėl keletą tuščių tarpų teko užpildyti implantais, kas tiesa sakant, ypač nustebino gerąja prasme.

  Atsakyti
 2. evadenta.lt

  Manau zmones tikrai vis labiau rupinasi burnos sveikata, higiena ir aplamai grazia sypsena. O juk tai svarbu ne tik isvaizdai, nes netekus danties, nyksta ir zandikaulis

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.