Spustelėjęs šaltis rūpesčių pridarė laukinei gamtai. Ypač nesaugiai jaučiasi laukiniai žvėrys ir paukščiai.

Kėdainiuose žiemoja didelis pulkas laukinių paukščių.

Kėdainiuose žiemoja didelis pulkas laukinių paukščių.

Kėdainiuose, prie pėsčiųjų tilto per Nevėžį, tradiciškai susirenka žiemoti į šiltuosius kraštus neišskridusios gulbės ir antys.

Šiomis dienomis Kėdainių senamiestyje žiemoja apie 40 gulbių ir keli šimtai ančių. Neužšalusio vandens properša Nevėžyje mažėja su kiekviena diena, tad paukščiams patiems susirasti maisto darosi keblu.

Kol vanduo neužšalęs, laukiniams paukščiams žmonių pagalbos nereikia, tačiau dabar jiems būtina pagalba.

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos nariai jau kelios dienos atveža grūdų Nevėžyje žiemojantiems paukščiams. Maisto jiems neša ir miestelėnai. „Kai kitos išeities nėra, ir paukščiams gresia badas, juos geriausia maitinti grūdais arba balta duona“, – sakė aplinkosaugininaks Alfonsas Čeida.

Globėjiški miestelėnai nelaukdami raginimų pradėjo maitinti šąlančius paukščius.

Globėjiški miestelėnai nelaukdami raginimų pradėjo maitinti šąlančius paukščius.

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius sakė stebįs situaciją, kad paukščiams netrūktų nei maisto, nei vandens. „Jei žmonės gali, tegul aplanko ir pašeria šąlančius paukščius“, – kviečia medžiotojas.

Jeigu ant ledo pamatysime sušalusių, paliegusių paukščių, kuriuos patiems nerizikuojant galima sugauti, nelaukime – sugaukime juos, įkurdinkime šiltose patalpose, duokime vandens ir lesalo. Jeigu paukščiai pasijus geriau, juos galima išleisti. Kitus išgelbėtus paukščius perims ar gelbėti jų nuo ledo atvyks Gyvūnų globėjų asociacija. Apie visus būtinos globos atvejus galima informuoti Bendrosios pagalbos centrą telefonu 112.