Kėdainietis Ruslanas Linevas save vadina tikru gamtos vaiku. Jis labai rūpinasi gamtos saugojimu, tačiau mainais už pamiškių, paupių tvarkymą susigrąžina gamtos gėrybių. 

Vos per keliolika minučių Lina ir Ruslanas Linevai pririnko dvi pintines puikių baravykų.

Vos per keliolika minučių Lina ir Ruslanas Linevai pririnko dvi pintines puikių baravykų.

„Kaskart labai laukiu vidurvasario, kad galėčiau bent trumpam susiruošti grybauti. Grybavimas man vienas didžiausių malonumų.
Šiųmetė vasaros pradžia grybų augimui buvo ne pati palankiausia – trūko lietaus. Grybautojai gerai žino, kad grybams reikia ir saulės, ir lietaus. Dabar jau sulaukėme visko, ko reikia, kad grybai džiugintų kiekvieną, kuris yra tikras jų rinkimo fanatikas“, – sakė R.  Linevas.

Ruslano Linevo teigimu, šįmet grybavimo sezono pradžia vėlavo apie tris savaites.

Ruslano Linevo teigimu, šįmet grybavimo sezono pradžia vėlavo apie tris savaites.

Pirmadienio vakarą po gana smarkaus lietaus patyręs grybautojas su žmona Lina susiruošė į Lipliūnų mišką ir nutarė paieškoti taip ilgai lauktų grybų. „Į mišką mane traukia kone kiekvieną dieną. Vis užsukdavau tai į vieną vietą, tai į kitą, kur nuolat važiuoju ir renku grybus, bet jų vis nebūdavo. Tą pirmadienį kažkas viduje labai kirbėjo ir tarsi liepė važiuoti pasiruošus pintines. Nuojauta neapgavo – vos per keliolika minučių su žmona pripjovėme pilnus du krepšius puikių baravykų. Jie – gražūs, sveiki, taip ir prašėsi sudedami į krepšius“, – po sėkmingo grybavimo juokėsi R. Linevas.
Kėdainietis sakė grybus renkąs tik patikrintose ir žinomose vietose: „Kai noriu grybauti, važiuoju į tuos miškus ir lankau tas vietas, kur tikrai žinau, jog grybai auga. Jei noriu pabūti gamtoje ir pamąstyti, tada lankau dar neišvaikščiotas vietas. Gamtos vaikui reikia visokių išvykų į gamtą.“

Linai tenka ne tik malonumas rinkti grybus, bet ir juos valyti bei virti ir tiekti ant pietų stalo.

Linai tenka ne tik malonumas rinkti grybus, bet ir juos valyti bei virti ir tiekti ant pietų stalo.

O Kėdainių turguose pirmieji grybai ne itin žavi kainomis. Trečiadienį prekiautojai už baravykų kilogramą prašė dešimt eurų. Į dienos pabaigą kaina kiek krito – baravykų kilogramą buvo galima nupirkti ir už po eurų pigiau.
Miškininkai primena, kad grybautojai turėtų grybauti atsakingai. Grybavimo Lietuvos miškuose taisyklės skelbia, kad draudžiama rinkti, parduoti ir supirkti baravykus, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1,5 cm, ir voveraites, kurių kepurėlės skersmuo yra mažesnis negu 1,0 cm. Grybaujantieji turėtų nepamiršti, kad grybaujant grybas išraunamas arba nupjaunamas prie žemės. Taisyklėse taip pat nurodoma, kad draudžiama grybaujant ardyti miško paklotę, samanų ar kerpių dangą, niokoti nerenkamus grybus.