Prisipažinsiu, jog nesu prisiekusi grybautoja, nors esu kilusi iš grybingo krašto, pakanka man vos poros kartų per sezoną nuvykti į mišką ir jau galiu džiaugtis užsidėjusi „pliusą“, kad ir aš neatsilieku nuo feisbuko draugų. Nes labiausiai jie „nervina“, dalindamiesi miško gėrybių nuotraukomis.

Jei paklausi nepažįstamojo, kur rado tiek daug grybų, paprastai išgirsti „konkretų“ atsakymą: „Miške“. Tuomet daugiau klausimų net nebekyla. Pažįstamas, aišku, nurodo miškus, kurie Kėdainių krašte grybingiausi – Svilių, Medininkų, Lančiūnavos – ar su konkretesnėmis nuorodomis – prie Krakių, už Josvainių, šalia Gudžiūnų…

Sekmadienį vykusio dviejų valandų grybavimo derlius.

Kur pasirinkti grybauti sekmadienio priešpietę, lėmė atstumas, kad nereikėtų toli vykti, vis tiek manėm – nieko gero nerasim, nes jau šeštadienį buvęs grybautojų antplūdis nieko gero neprognozavo.

Itin džiugino šeimomis augę baravykai. (A. Raicevičienės nuotr.)

Pasirinktas Daumantų miškas. Laimikio tokio gero nesitikėjom – per porą valandų dviese pririnkome didelį kibirą ir mažą kibirėlį grybų. Aišku, labiausiai trokštami grybai buvo baravykai ir raudonviršiai, o tik paskui visi kiti. Pirmiausia į kibiro dugną atgulė du ,,žydukai“, apie kurių likimą – vėliau. Kaip grybavimo pradžioje būna – imi visus grybus, aišku, valgomus, kad tik tuščiomis negrįžtum, o jau namuose netinkamus gali išmėtyti.

Vaikščiodamos mišku stengiamės nenutolti ir per daug nepriartėti viena prie kitos, vis pasišūkaudamos išlaikydavom, kaip juokavom, saugų atstumą.

Lepšiai mėgsta augti prie nuvirtusių medžių.

Bet užtat radusios grybą viena kitai pranešdavom. Taip vienas po kito į kibirą ,,krito“ baravykai, raudonviršiai, lepšiukai, kazlėkai. Grybų netikrinome, sukirmiję ar ne, bet ir parnešus namo jų išmesti tikrai nereikėjo, visi, kaip bebūtų keista, buvo tinkami vartoti. Užtat su tais dviem ,,žydukais“ namuose teko atsisveikinti – nesinorėjo, švelniai tariant, gadinti gero grybų derliaus.

Tame pačiame miške sutikom ne vieną grybautoją, bet jiems sekėsi žymiai blogiau nei mums. Išduosiu paslaptį, jog mano grybavimo draugė mobiliajame telefone specialia programėle buvo pasižymėjusi praėjusiais metais itin grybingas vietas, kurios ir šiemet aplankytos mūsų nenuvylė.

Stebino po viena kepure užaugę raudonviršiai.

Panašios naujienos