Didžiausioms metų šventėms nenumaldomai artėjant, Kėdainių kultūros centras kviečia pramogauti ir Kalėdų laukimą paįvairinti aplankant daug smagių ir šventiškų veiklų mieste. Šiuo kalėdiniu laikotarpiu netrūks nei pramogų, nei geros nuotaikos, tad beliks tik nepamiršti šiltų drabužių ir plano, su visais mieste vyksiančiais renginiais. Kas laukia gruodį ir ką galima aplankyti mieste šiuo Kalėdiniu laikotarpiu?

Gruodžio pradžia – tradicijoms

Šiemet, tradiciškai, Kėdainių miesto Rotušės kiemelyje, jau nuo gruodžio 3 d. kėdainiečiai galės išvysti Kalėdų prakartėlę, o nuo gruodžio 4 d. keliaudami į miesto parką gyventojai galės grožėtis specialia Kėdainių kultūros centro kurta instaliacija.

Laukiamiausia šventė – Kalėdų eglės įžiebimas

Gruodžio 9 d. Didžiosios Rinkos a. bus įžiebta Kalėdų eglė. Šventę kėdainiečiai pradės dar 13 val. – čia pat aikštėje šurmuliuos kalėdinė mugė, kurioje kiekvienas ras kuo pradžiuginti save ir artimuosius. Bus proga paragauti jau tradicija tapusios maltiečių sriubos ir paaukoti lėšų vienišų senelių globai, maistui, būtiniausioms jų reikmėms. 17 val. visų šventės dalyvių laukia teatralizuotas Kalėdų Senelio sutikimas bei Kalėdų eglės įžiebimas, kuriame išvysime Aistę Bugaitę, vaikų popchorą „Perliukai“, šokių studiją „XLITE“, atlikėją Justiną Lapatinską.

Kalėdinių eglučių parkas – idėja, kurią išpildyti padės Kėdainių miesto įmonės ir organizacijos

Kad Kalėdų laukimas šiemet būtų dar jaukesnis, o Kėdainių miestas šventiniu laikotarpiu turėtų kuo daugiau vietų, džiuginančių miestelėnus, Knypavos Rinkos aikštėje šiemet išdygs Kalėdinių eglučių parkas. Tarp panorusių puošti eglutes ir miestiečiams padovanoti tikrą žaliaskarių parką  – įvarios įstaigos, politinės partijos, ne pelno siekiančios organizacijos, darželiai, mokyklos bei verslo įmonės.

Kviečia pramogauti ir aplankyti Kalėdų Senelį

Kalėdos – didžiausio laukimo ir stebuklų metas patiems mažiausiems, o kad Kalėdų Senelio laukti neatsibostų, visi vaikučiai su savo tėveliais kviečiami Kalėdų dvasią pajusti jau nuo gruodžio 9 d. Čia, Didžiosios Rinkos a., mažieji turės progą pasisupti linksmojoje kalėdinėje karuselėje, kuri veiks ir gruodžio 10 d. Karuselės darbo laikas nuo 12 iki 20 val., o gruodžio 16–17 d., Kėdainių senamiesčio gatvėmis riedės ir visus nemokamai veš kalėdinis traukinukas.

Drąsiausi ir smalsiausi kviečiami apsilankyti svečiuose pas Kalėdų Senelį, jo rezidencijoje, M. Daukšos viešosios bibliotekos jaunimo ir vaikų skyriuje, kur Kalėdų Seneliui galės išsakyti slapčiausius ir didžiausius savo norus.  Kalėdų Senelis savo rezidencijoje vaikučių lauks gruodžio 10, 15, 16, 17, 21 ir 22 d., nuo 16 iki 19 val.

Dar daugiau veiklų – šventiniame kupole

Nuo gruodžio 9 d. Didžiosios Rinkos a. lankytojų lauks kalėdinis kupolas. Kėdainiečiai turės galimybę sudalyvauti įvairiausiose kalėdinėse veiklose ir edukacijose, paskanauti gardžių kalėdinių skanumynų bei gėrimų.

Kalėdų laukimas pažymėtas koncertais

Gruodžio 17 d. 16 val. Kėdainių miesto rotušėje –vakaras, skirtas advento laikotarpiui paminėti. Kėdainiečiams nepamirštamas emocijas ir muziką dovanos Kauno styginių kvartetas ir aktorė Inesa Paliulytė, o gruodžio 29 d., 18.30 val. klausytojų laukia dar vienas įsimintinas vakaras Šv. Juozapo bažnyčioje – operos solistės Aistės Pilibavičiūtės ir pianistės Nijolės Baranauskaitės koncertas.

Gruodžio 31 d., nuo 23 val., baigiant palydėti 2023-uosius, ir žengiant į naujus 2024-uosius metus, visų kėdainiečių laukia naujametinė diskoteka su DJ ir gera muzika. Trankiai ir garsiai naujuosius metus pasitikti miestiečiai kviečiami Didžiosios Rinkos a.

Kėdainių kultūros centro inf.

Užs. Nr. 280.

Panašios naujienos