Jau tapo tradicija kiekvienais metais sukviesti visų Lietuvos rajonų neįgaliųjų draugijų meno mėgėjų kolektyvus į konkursą – „Vilties paukštė“. Tuo siekiama skatinti bendruomeniškumą, mažinti kultūrinę ir socialinę atskirtį, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Šis konkursas kasmet kviečia muzikos mėgėjus iš visų Lietuvos kampelių. Praėjusią savaitę Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gaja“, iš atrankinio turo parsivežė apdovanojimą ir teisę dalyvauti finaliniame pasirodyme.

Šiais metais konkurso „Vilties paukštė 2023“ atrankiniai turai vyko šešiuose miestuose: Radviliškio, Lazdijų, Rietavo, Švenčionių, Kupiškio ir Kaišiadorių kultūros centruose. Kadangi LR Seimo nutarimu 2023 metai yra paskelbti Klaipėdos krašto metais, todėl konkursuose kolektyvų pasirodymai turėjo atitiktį temą – ,,Jūra.“ Kiekvienas kolektyvas turėjo atlikti po tris dainas pasirinktomis temomis, o viena iš jų – apie jūrą ir pan.

Kaip informavo Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Sipavičienė, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gaja“, vadovaujamas vadovės Danguolės Barauskienės, spalio 26 d. dalyvavo konkurse „Vilties paukštė 2023“, kuris vyko Kaišiadoryse.

,,Čia pasirodė dešimt kolektyvų. Visi puikūs, šilti, linksmi, draugiški – tokie jau mes negalią turintys asmenys. Mūsų pasirodymo Nr. 6. Padainavome tikrai gerai, kaip ir visi. Tačiau komisijai atėjus skelbti verdikto, buvo nuspręsta ir garsiai ištarta, jog į finalą vienbalsiai nuspręsta vykti Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos ansambliui „Gaja“. Džiaugsmui nebuvo ribų. Buvome laimingi ir dėkingi, kad mūsų pasirodymas patiko, atitikome temą, padainavome be klaidų. Komisija labai gražiai apibūdino ansamblį „Gaja“ tardama: ,,Mes viską matėme, viską girdėjome, atidžiai klausėme ir vienbalsiai nutarėme“….

Mes laimingi, nes iš 60 kolektyvų į finalinį renginį pateko tik šeši kolektyvai – tarp jų ir mūsų ansamblis „Gaja“ Lapkričio 14 d. vyksime į finalinį pasirodymą, kuris vyks Prienų kultūros centre,“ – įspūdžiais dalinosi Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Sipavičienė.

Deja, pasak pirmininkės, kelionės į finalinį koncertą niekas nefinansuos – vykti teks asmeninėmis transporto priemonėmis. O šiuo metu sprendžiamas klausimas – kaip nuvežti daugiau sirgalių, negalią turinčių žmonių, draugijos narių, kad be viso palaikymo dar ir kitų rajonų kolektyvus pamatytų, išgirstų.

,,Finale pasirodys ir garsi atlikėjų grupė „Žemaitukai“. Repeticijų liko nedaug, bet mes labai stengsimės nenuvilti ir nenusivilti – pasirodysime kiek galėdami dar geriau, nes mes iš Kėdainių…“ – su viltimi kalbėjo Daiva Sipavičienė.

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Panašios naujienos