Šią savaitę Bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta, kad Vilainių sen., Lančiūnavos k., Stuobrių g., pavojingai pasvirusi 2 aukštų molinio namo siena, gali nukristi, kelia pavojų aplinkai ir pėstiesiems.

,,Nuvykę į vietą ugniagesiai gelbėtojai dalį teritorijos prie byrančio pastato aptvėrė STOP juosta, bandė susisiekti su pastato savininku. Apie susidariusią situaciją buvo informuotas ir rajono savivaldybės civilinės saugos specialistas“, – teigė ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Įvykio vietoje apsilankęs savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas Edgaras Jasenka teigia, kad šis pastatas yra kultūros paveldo objektas, kadaise tai buvo dvaro svirnas. Dabartinė situacija šiame objekte nėra gera.

,,Dėl stiprių liūčių, matyt, buvo išplautas mūro pamatas, galimai dėl to įtrūko siena, dalis jos atvipo, ėmė byrėti. Šiuo metu atliekamos procedūros numatyta tvarka. Užfiksuota esama būklė kultūros paveldo objekto patikrinimo aktuose bus perduoda Kultūros paveldo departamentui. Specialistai turi įvertinti, ar yra avarinė situacija.

Taip pat ruošiama medžiaga prevenciškai tikrinti kitus Lančiūnavos dvaro statinius“, – teigė E. Jasenka.

Kol  bus sprendžiama, ką daryti su senu, begriūvančiu pastatu, patariama greta šio pastato laikytis saugaus atstumo.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

E. Jasenkos nuotraukos

Panašios naujienos