Ties J. Basanavičiaus ir Gegučių gatvių sankryža visai neseniai įrengta iškilioji perėja. Netrukus ji bus apšviesta.

Ties J. Basanavičiaus ir Gegučių gatvių sankryža visai neseniai įrengta iškilioji perėja. Netrukus ji bus apšviesta.

Šiuo metu Kėdainių miesto pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje yra trys greitį ribojantys kalneliai – paskutinysis baigtas įrengti mažiau nei prieš mėnesį. Vienų vairuotojų peikiamos, kitų – giriamos, tačiau, specialistų teigimu, tokios priemonės reikalingos eismo saugumo užtikrinimui.

Šiuo metu J. Basanavičiaus gatvėje yra trys pėsčiųjų perėjose iš asfalto išlieti greitį ribojantys kalneliai. Paskutinysis įrengtas Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos užsakymu ir jos lėšomis.

Pasak VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnybos viršininko Vaido Stravinsko, toks direkcijos sprendimas yra vienas būdų, kaip didinti saugumą judriausioje ir intensyviausioje miesto gatvėje.

„Iškiliosios pėsčiųjų perėjos įrengimas J. Basanavičiaus ir Gegučių gatvių sankryžoje buvo būtinas dėl iki šiol buvusio apsunkinto išvažiavimo iš šalutinės Gegučių gatvės. Dėl to, savivaldybės Saugaus eismo komisija, kuriai aš priklausau, ne kartą svarstė gyventojų prašymus ir pasiūlymus. Planuose būta ir šviesoforo įrengimas. Be to, tokios perėjos įrengimas didina ir pėsčiųjų saugumą, mat miesto perėjose neretai nukenčia būtent pėstieji“, – pasakojo V. Stravinskas.

Iškiliosios perėjos įrengimo darbai kainavo apie 4 tūkst. eurų.

„Į darbus įėjo ne tik perėjos paaukštinimas – galima pastebėti, kad ji buvo kiek patraukta į šoną. Taip pat buvo suklotos specialios trinkelės akliesiems. Netrukus bus įrengtas ir specialus perėjos apšvietimas. Šiuos darbus mes atlikome kaip subrangovai“, – sakė V. Stravinskas. Darbų rangovais tapo bendrovė „Gatas“.

„Šiais metais J. Basanavičiaus gatvėje naujai apšviestos yra 3 perėjos. Vėliau kasmet tą padaryti planuojame prie 2-3 perėjų “, – sakė Kėdainių kelių tarnybos viršininkas.

Apie naujų saugumo kalnelių įrengimą pagrindinėje miesto gatvėje kalbėti dar sunku, tačiau neatmetama galimybė, kad ateityje jų dar gali atsirasti.

Panašios naujienos