Iš karantino gniaužtų pamažu besivaduojantis smulkusis kraštiečių verslas rūpinasi ne vien savimi. Kovo 8-osios proga susivienijusios kėdainietės dviem mūsų krašto moterims padovanojo įsimintiną dieną. Grožis – dovana, kuri sušildė bei praturtino ir akcijos organizatores, ir dalyves.

Praskaidrinti kasdienybę

Manikiūras, makiažas, šukuosena, apranga, gėlės ir visa tai vainikavusi fotosesija – tokią moterišką dovaną gavo dvi kraštietės artėjant šventei, Tarptautinei moterų solidarumo dienai.

„Mintis padaryti kažką gero ir gimė būtent karantino metu. Pamaniau, kad artėjanti Moters diena – puiki proga praskaidrinti kasdienybę ir nuotaiką moterims, – pasakojo akcijos „Skleiskime gėrį ir grožį kartu“ sumanytoja Lina Adomavičienė, aprangos ir aksesuarų parduotuvės „Tavo stilius boutigue“ savininkė. – Surasti bendraminčių, kurie prisijungtų prie mano plano, nebuvo sunku. Iš visų, į kuriuos kreipiausi, sulaukiau teigiamo atsakymo.“

Palaikė ir susidomėjo

Su malonumu prie akcijos prisijungė „Grožio baras“, kurio meistrė sutiko atlikti manikiūrą ir ilgalaikį nagų lakavimą, Kėdainių profesinio rengimo centras, kurio mokinės pasirūpino makiažu ir plaukų sušukavimu, drabužiais ir avalyne pasirūpino „Tavo stilius boutique“, gėlėmis – parduotuvė „Gėlių kraitė“, o įsimintinos dienos akimirkas ir rezultatus fotosesijoje įamžino fotografė Irina ScarFa.

Akcijos sumanytoja Lina Adomavičienė dėkinga bendramintėms ir dalyvėms moterims už pasitikėjimą, bendravimą ir šilumą. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Apie akciją paskelbus socialiniame tinkle „Facebook“, organizatorės sulaukė didelio susidomėjimo. Moterys komentaruose žymėjo drauges, bendradarbes, mamas, seseris, kurios norėtų dalyvauti šioje akcijoje ar tiesiog norėdamos joms padaryti staigmeną. „Buvo maždaug 300 dalyvių, iš kurių kovo 3 dieną burtų keliu atrinkome dvi laimėtojas, su kuriomis susisiekiau ir susitarėme dėl susitikimo. Planavome kruopščiai, kad įgyvendintume visus saugumo reikalavimus šiuo laikotarpiu. Vieną dieną pasirūpinome manikiūru, kitą dieną – plaukais, makiažu, apranga ir fotosesija. Moterims sukūrėme skirtingus įvaizdžius: vieną labiau elegantišką, kitą – laisvalaikiui“, – pasakojo L. Adomavičienė.

Geros emocijos

Akcijos sumanytoja ir visos dalyvės džiaugiasi, kad tikslą pavyko pasiekti – moterys jautėsi laimingos, o tai suteikė pačių geriausių emocijų grožį kuriančioms meistrėms, profesinio rengimo centro mokinėms ir verslininkėms. „Matyti spindinčias moterų akis – neapsakomas, nerealus jausmas! Juk mes, moterys, kasdienybėje neretai pamirštame savo poreikius, save palepinti ir mylėti. Dovana buvo abipusė – labai dėkoju moterims už pasitikėjimą, atsivėrimą, bendravimą ir šilumą. Buvo iššūkis parinkti drabužius moterims, nepažįstant jų kaip asmenybių, nežinant jų stiliaus, tačiau tarėmės, parinkau keletą variantų ir rezultatas buvo puikus. Buvo gera matyti pokyčius veiduose ir akyse. Mane tai labai įkvėpė tolesniems sumanymams“, – šypsojosi akcijos iniciatorė.

Dovana pradžiugino

„Šauni akcija vien dėl to, kad rutinoje neretai moterims pritrūksta dėmesio, palaikymo, ir štai – sulauki tokios staigmenos! – pasidžiaugė viena iš akcijos dalyvių Aušra. – Paliko įspūdį šilti žmonės, bendravimas, viskas buvo apgalvota iki smulkmenų. Visos iš širdies stengėsi, kad diena būtų įspūdinga, kad mums patiktų rezultatas. Kasdien sau tiek laiko neskiriame, tad pokyčiai mane pačią maloniai nustebino. Ši akcija paskatino pagalvoti, kad kasdieniniame bėgime kartais pamirštame sustoti ir prisiminti, jog turime pasirūpinti ir savimi.“

Pasak akcijos dalyvės Aušros, organizatorės iš širdies stengėsi, kad diena būtų įsimintina. (Irinos ScarFa nuotr.)

Dviguba staigmena

Josvainiuose gyvenanti Mantė, kuriai burtai lėmė tapti antrąja akcijos dalyve, sako, kad žinia apie laimėjimą jai buvo dviguba staigmena. „Nežinojau, kad draugė mane pažymėjo komentare, tad ši žinia maloniai nustebino. Apskritai labai smagu, kad Kėdainiuose vyksta tokia graži iniciatyva – padovanoti tokį paslaugų rinkinį moterims. Man didžiausias iššūkis buvo išeiti iš savo komforto zonos, nes suknelių dėvėti nelabai mėgstu, bet norėjau pabandyti sukurti kitokį savo įvaizdį. Ir rezultatas buvo puikus, labai patiko žalia suknelė, kurią parinkome fotosesijai.  Aš studijuoju Kaune, karantino laikotarpį praleidau pas tėvelius Josvainiuose, o šią savaitę ketinu išvykti į mokslus. Tad ši akcija buvo puiki dovana prieš išvykstant“, – dėkojo mergina.

Mantė liko patenkinta sukurtu įvaizdžiu: „Smagu, kad Kėdainiuose vyksta tokia graži iniciatyva.“ (Irinos ScarFa nuotr.)

Bendruomeniškumas – vertybė

Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) neformaliojo švietimo organizatorė Liudmila Kolojanskienė taip pat pritaria, kad diena buvo kupina gerų emocijų ir jaukaus bendravimo. „Kai Lina kreipėsi su pasiūlymu padaryti gerą darbą, pagražinti dvi moteris, nedvejodami sutikome. Esame atvira, visuomeniška organizacija, turime praktinę bazę ir gabių mokinių – kodėl gi ne?“ – šypsosi L. Kolojanskienė.

Akcijos dalyvių šukuosenomis pasirūpino antro kurso kirpėjo specialybės mokinės Aurelija Stašaitytė ir Darija Radzevičiūtė, kurių mokytoja – Rita Jucienė. Makiažą darė higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės antro kurso mokinė Rūta Pranaitytė. „Ji ir kitos merginos labai entuziastingai ir geranoriškai priėmė šį pasiūlymą, Rūta pati, pamačiusi feisbuke informaciją apie akciją, man paskambino. Žinoma, merginos jaudinosi, dirbo labai atsakingai ir kruopščiai, stengėsi, ir labai smagu, kad moterys mumis pasitikėjo, buvo geranoriškos bei liko rezultatu patenkintos“, – pasakojo Kėdainių PRC neformaliojo švietimo organizatorė L. Kolojanskienė.

Prie iniciatyvos prisijungė ir Kėdainių profesinio rengimo centro mokinės, kurios pasirūpino makiažu ir sušukavimu. (Irinos ScarFa nuotr.)

Pražydo kaip gėlės

„Emocijos – pačios gražiausios, susirinkome tos, kurioms labai gera tai daryti. Akcijos dalyvės buvo unikalios ir skirtingos amžiumi, skirtingai atsiskleidė, proceso metu ir fotografuojamos tiesiog pražydo. Tai buvo ne tik darbas, bet ir šiltai pabendravome, išsikalbėjome. Juk mes, moterys, norime išsisakyti ir būti išklausytos, o šiandien tokią galimybę turėjome visos. Tai vertinga patirtis, o moterims liks prisiminimui asmeninės fotosesijos nuotraukos“, – įspūdžiais pasidalijo fotografė Irina Jurkėnienė, „ScarFa“ reklamos įmonės, teikiančios socialinių tinklų administravimo, vizualų kūrimo, fotografavimo ir filmavimo paslaugas, įkūrėja.

Fotografė Irina ScarFa padovanojo moterims asmeninę fotosesiją. („Smalsaus objektyvo“ nuotr.) 

Sėkmingai įgyvendintas sumanymas – sukurti moterims šventę – akcijos organizatores įkvėpė tolesniems sumanymams, tad kėdainietėms palinkėkime sulaukti ir daugiau staigmenų.

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Marija

    Šaunuolė ta Lina Adomaitienė, šauni jos iniciatyva ir puiki sutelktoji geradarių komanda. Garbė jums, kad tokios esate. Didžiuokitės suteikusios kitoms tiek džiaugsmo.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.