Kėdainių dailės mokyklos mokiniai jau antrus metus iš eilės rajono savivaldybei kuria kalėdinių sveiki­nimų atvirukus, kurie prieššventiniu laikotarpiu pasklinda po visą Lietuvą. Šiais metais gražiausiu kalėdiniu atviruku išrinktas trylikametės kėdainietės Urtės Jegelavičiūtės kurtas darbelis. 

Gražiausio atviruko autorė trylikametė U. Jegelavičiūtė (kairėje) atviruke perteikė stilizuotą kalėdinių švenčių akcentą – kalėdinę eglutę. Meras padėkojo ir kitų atvirukų autorėms – Danielei (centre) ir Emai.

Gražiausio atviruko autorė trylikametė U. Jegelavičiūtė (kairėje) atviruke perteikė stilizuotą kalėdinių švenčių akcentą – kalėdinę eglutę. Meras padėkojo ir kitų atvirukų autorėms – Danielei (centre) ir Emai.

Dar dviejų dailės mokyklos auklėtinių: trylikamečių Danielės Lapienytės ir Emos Jamontaitės darbeliai taip pat pripažinti šventiškais, kūrybingais ir gražiais.

Kalėdos asocijuojasi su eglute
Pasak mergaitėms grafinio dizaino pamokas vedančios mokytojos Eugenijos Eimontaitės-Jermolajevienės, šiais metais specialiai rinktasi atvirukus kurti kompiuteriu, mat vėliau žymiai lengviau darbelius paversti atvirukais, darbų nereikia perfotografuoti. Vaikai darbus kūrė dvi savaites.
Konkurse dalyvavo daugiau nei 10 dailės mokyklos auklėtinių.
„Dalyvauti konkurse pasiūlė mokytoja ir aš sutikau. Idėją sugalvoti buvo gana sunku, tačiau patį darbą daryti buvo labai lengva. Kalėdos man – pati mėgstamiausia šventė, visi draugai ir artimieji tada būna ypatingos, geros nuotaikos. Ši šventė man asocijuojasi su kalėdine eglute, tad atviruke būtent šį švenčių akcentą ir norėjau perteikti“, – pasakojo gražiausio šiųmečio atviruko autorė U. Jegelavičiūtė.

Maloniausia gauti popierinį atviruką
Savivaldybės meras Saulius Grinkevičius kartu su dalimi Tarybos narių bei savivaldybės administracijos darbuotojų iš visų pateiktų darbelių išrinko tris gražiausius. Šypsodamasis meras prisipažino, kad tą padaryti buvo gana sudėtinga.
„Pamatęs mokinių darbus, pradėjau rimtai svarstyti, kaip pavyks atrinkti patį gražiausią. Pasikvietėme administracijos darbuotojus ir iš visų darbelių atrinkome tris. Vėliau ilgai ginčijomės, tarėmės ir iš jų atrinkome vieną. Visi trys atvirukai iš tiesų yra nuostabūs“, – pagyrų negailėjo S. Grinkevičius.
Jis prisipažino, kad jam pačiam gauti popierinį sveikinimų atviruką yra labai malonu.
„Ypač dar ir dėl to, kad į jo kūrimą įdėta vaikų širdelė“, – sakė meras.

Pasklis po visą Lietuvą
Visas tris gražiausių atvirukų autores, jų mokytoją E. Eimontaitę-Jermolajevienę bei mokyklos direktorę Vidą Burbulienę priėmė Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Jie padėkojo mergaitėms ir pedagogėms už triūsą ir įdėtas pastangas, kalbėjosi apie mergaičių mokslus, laisvalaikį, pomėgius. Vėliau mokinėms bei mokytojoms buvo įteiktos savivaldybės atminimo dovanėlės.
Savivaldybės atvirukai bus siunčiami po visą Lietuvą – įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, gerbiamiems Kėdainių karšto žmonėms, kitoms šalies savivaldybėms, tad apkeliaus visą Lietuvą. Atvirukai taip pat bus siunčiami ir užsienio partneriams, su kuriais savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.