Šiąnakt Kėdainiuose pareigūnai sulaikė vairuotoją, kuris prie BMW vairo sėdo būdamas apsvaigęs.

Neblaivus vairuotojas į pareigūnų akiratį pateko šiąnakt, apie 02.20 val. Jo vairuotas automobilis BMW sustabdytas Sodų g. Vairuotojui (gim. 1981 m.) nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,32 prom.

Už šį nusižengimą įstatymai numato baudžiamąją atsakomybę. Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų (pagal LR BK 281 str.).

Girti prie vairo gali ką nors pražudyti

Policijos surinkti duomenys byloja, kad nemažą dalį eismo įvykių sukelia nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų apsvaigę asmenys. Dėl sulėtėjusios reakcijos jie nespėja sustabdyti automobilio, atsitrenkia į tvorą, pastato sieną, kelio atitvarus ar į kitą automobilį, būna, kad užsnūsta prie vairo, išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą. Dėl apsvaigusių vairuotojų kaltės neretai būna sužalojami niekuo dėti žmonės, pasitaiko ir žūčių.

Policijos pareigūnai nuolat rengia reidus, siekdami iš eismo eliminuoti apsvaigusius vairuotojus. Sumažinti jų keliamą grėsmę gali padėti ir gyventojai. Jei pastebite vairuojantį apsvaigusį asmenį ar įtartinai manevruojantį automobilį, prašoma kuo skubiau pranešti policijai. Dėkojama visiems, kurie yra neabejingi tokioms situacijoms.

Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotr.