Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Kėdainių kultūros centras pradėjo renginių ciklą „Renginiai be reklamos“. Skirtingu dienos metu keturiose miesto vietose skambėjo eilės, skirtos gimtajai kalbai, lietuviškam žodžiui.


Poeziją praeiviams skaitanti Genovaitė Gustytė, Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai, sako:

„Kadangi draugauju su poezija, tai ir pasisiūliau paskaityti. Geresnės datos, kaip gegužės 7-oji –Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena,  tam nėra. Be to, ta proga dvylika metų Kėdainių kultūros centre vyko skaitovų konkursas „Pavasaris pražydo žodžiais…“, kuris šiemet nesurengtas dėl karantino“.

Ketvirtadienį 12 val. Didžiojoje gatvėje, 17 val. Knypavos Rinkos aikštėje, 17.45 val. Gegučių parke, 18. 30 val. prieplaukoje prie pėsčiųjų tilto per Nevėžį skamba ir skambės eilės. Kiekvienoje vietoje 15–20 minučių trukusios poezijos skaitymo akcijos metu bus galima išgirsti lietuvių autorių – Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės ir kitų poetų eilėraščių, skirtų gimtąjai kalbai, lietuviškam žodžiui.

„Prasidėjo jubiliejiniai poeto Pauliaus Širvio100-mečio metai, todėl skaitau jo poeziją.

Myliu Daivos Čepauskaitės eiles, paskaičiau vieną kitą ir savo eilėraštį. Skirtingose erdvėse skirtinga poezija – pagal aplinką ir tos akimirkos nuotaiką. Tikiuosi netikėtų ir smagių reakcijų“, – šypsosi akcijos sumanytoja G. Gustytė.

Laikai keičiasi, todėl Kėdainių kultūros centras ieško naujų kultūros raiškos formų, o kad nepažeistų šiuo metu galiojančios karantino tvarkos, kilo sumanymas rengti „Renginius be reklamos“. Eini, nežinai, pamatai, nustembi, stabteli, susimąstai, kad kultūra turi daugybę formų, spalvų, sprendimų. O kadangi kol kas gausiai būriuotis negalima poezijos skaitymo akcija, prasidėjusi netikėtai, ir baigdavosi staiga, kai apie skaitovą imdavo spiestis žiūrovai.

Panašios naujienos