Rugpjūčio 19-osios, trečiadienio, popietė Kėdainių ligoninėje įeis į šios įstaigos istoriją. Ligoninės direktorius Stasys Skauminas sako, kad pirmą kartą kilo gaisras, kurį sukėlė lovoje rūkęs nevaikštantis pacientas. Laimei, šįkart niekas stipriai nenukentėjo.

Išmetė pro langą

Rugpjūčio 19 dieną apie 16 val. Kėdainių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai skubėjo į Kėdainių ligoninę, kur Terapijos korpuse, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje degė ketvirtame pastato aukšte esanti palata.

Atvykus ugniagesiams vienvietėje palatoje liepsnojo čiužinys, kuris nedelsiant buvo užgesintas ir pro langą su lova bei patalyne išmestas į lauką.

Prašymų negirdėjo

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus S. Skaumino, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientas yra vyresnio amžiaus, nevaikščiojo, gulėjo vienvietėje palatoje. Medikai jau anksčiau pastebėjo, kad jis buvo nedrausmingas, nes vis norėjo rūkyti. Ne kartą jie gulinčio ligonio artimųjų prašė, kad šie neneštų jam cigarečių, tačiau giminaičiai medikų prašymų negirdėjo. Palatos durys būdavo uždarytos, todėl ligonis slapčia rūkydavo.

„Skyriaus vedėjas triskart iš šio paciento paėmė cigaretes, tačiau maisto siuntinių ligoniams uždrausti negalime. Spėjame, kad rūkalai buvo paslėpti tarp maisto produktų, kuriuos jam perdavė artimieji“, – kalbėjo S. Skauminas.

Suveikė signalizacija

Anot gydymo įstaigos vadovo, matyt šįkart, vyriškiui rūkant, žarija įkrito į patalynę ir sukėlė gaisrą. Laimei, palatoje buvo įrengta priešgaisrinė signalizacija, kuri išgelbėjo ir ligonį, ir visą gydymo įstaigą nuo didelės nelaimės.

„Kilus gaisrui suveikė signalizacija, darbuotojai greit sureagavo. Įvykio metu apdegė patalynė, čiužinys, aprūko patalpos, tačiau ligonis stipriau nenukentėjo. Jis buvo perkeltas į Traumatologijos skyrių, kur pacientui nustatyti minimalūs daliniai veido ir ausų odos pažeidimai. Per savaitę jis turėtų pasveikti“, – sakė S. Skauminas.

Evakuoti nereikėjo

Gaisro metu aprūko palatos lubos ir sienos, apdegė šalia lovos buvusi spintelė, tačiau grindys nenukentėjo. Skyriaus ligoniai evakuoti nebuvo. Po gaisro išvėdintos uždūmintos patalpos.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius įsikūręs ligoninės trečiame ir ketvirtame aukštuose.

 Trečio aukšto palatose paguldyti 27 ligoniai (1 sunkiai vaikštantis, kiti nevaikštantys), ketvirto aukšto palatose – 30 ligonių (3 sunkiai vaikštantys, kiti nevaikštantys).

Perspėjimas artimiesiems

Kėdainių ligoninės patalpos yra draustos, todėl draudimo kompanija atlygins nedidelius gaisro padarytus nuostolius.

„Gerai, kad nenukentėjo kiti ligoniai. Mums reikės nupirkti naują lovą ir atlikti nedidelį palatos remontą – perdažyti lubas ir sienas. Tokios nelaimės, kad nuo cigaretės užsidengtų palata mūsų ligoninės istorijoje dar nebuvo. Tai savotiškas perspėjimas pacientų giminaičiams, jeigu negalima nešti draudžiamų dalykų ar kažko daryti ligoninėje, tai reiškia, kad tikrai negalima. Gerai, jog viskas pasibaigė gana laimingai“, – kalbėjo S. Skauminas.

About The Author

Related Posts

8 komentarai

 1. Joana

  Ne draudimo kampanija turi atlyginti nuostolius , o ta paciento artimųjų „kompanija“, kuri atnešė cigaretes.Kad visi pasimokytų ,jog negalima laužyti nustatytų drausmės reikalavimų.

  Atsakyti
 2. Rytis. Dargis

  Labai operatyviai dirbate Kėdainių mugė. Visi internetiniai portalai jau vakar aprašė apie gaisrą, o jūs tik po paros prabudote. Vis dėl to labai kaimiška ta Kėdainių žiniasklaida. Jūs turėjot reaguot nedelsiant, turėt savo šaltinius, kurie jus informuotų apie gaisrus, įvykius, kitas nelaimes. Tokius ŠALTINIUS KĖDAINIUOSE TURI TIK TU ŽURNALISTAI – Mockuvienė ir Kuprijanovas. Todėl jie ir yra geriausi. Iš jų informaciją perka visos LT žiniakslaida.

  Atsakyti
  • Roma

   Labai informatyvi, savalaikė publikacija. Ačiū žurnalistei.
   Jeigu ką, nedelsiant reaguoja 112.O jus nebūkite tuo, kuo nesate.
   Man jūsų mentaliteto lygis primena Kaišiadorių savivaldybėje esančios įstaigos gyventojo mąstymą.

   Atsakyti
   • Rytis. Dargis

    Ponia, šiais laikais dirbama turi būti taip, kad įvykis įvyko, o už valandos (daugiausiai) apie jį jau praneša žiniasklaida. Taip dirba LRT, Delfi, 15MIN. Na, kad ir kaip būtų keista, „Rinkos aikštė“ pasivijo didžiuosius portalus, nes irgi reaguoja žaibiškai. Bet ir jiems yra kur pasitemt. Asociatyvių nuotraukų neturi likt, į visus įvykius turi būti regakuojama nedelsiant. -Žurnalistai turi įrodyti, kad dirba dėl skaitytojų.

 3. Roma

  Žiniasklaidos priedermė yra,, kalti“ valdžią be atokvėpio, kad neatsipalaiduotų, neįsijaustų į visagalės vaidmenį ir nesusitapatintu su Dievu.
  Valdžios valdoma spauda niekada nebus gera, vienareikšmiškai ji bloga. Propagandinis valdžios laikraštis išties tik parodo jų bejėgiškumą spręsti rajono gyventojų problemas, tai tarsi dūmų uždanga nuo realaus gyvenimo ir rinkėjų tikrųjų lūkesčių. Baisiausia, kad tokie leidiniai naudojami ne tik savigyrai, bet ir susidorojimui su politiniais oponentais. Ir tai įžūliai daroma už visų mokesčių mokėtojų pinigus. Man žurnalistai iš didžiosios raidės, kurie ištiria aferas ir apie jas informuoja, o kada ar šiandien, ar rytoj – nesvarbu.

  Atsakyti
 4. Roma

  Žiniasklaida, manau, nuo pat atsiradimo yra valdžios kontrolės institucija. Šią funkciją gali atlikti tik būdama nepriklausoma. Turi būti objektyvi, o ne šaliska,kaip įprastai būna, turi užtikrinti valdžios ir piliečių komunikaciją, supažindinti su politika ir, kad istorijai liktų apžvalga. Tokia yra,, Kėdainių mugė „. Pagarba visam kolektyvui.
  O Kėdainių taryboje įsišaknyjusią vienvaldystę – švogerystę reikia tą lizdą išardyti. Na, o skubėti, kad pasirodyti pirmam- neverta. Gal ten ir yra kažkokie standartai… Kaip sako neskubėk ir būsi pirmas.

  Atsakyti
 5. Vigilijus

  Man idomus ir Muges, ir Rinkos aikstes staipsniai, bet ne visi. Politika man nepatinka, nes varoma. Tik is savo varpiniu amzinai. O jei atvirai tai gerbiu zurnalistus Mockuviene, Kuprijanova, Malinauskiene. Sitie zmones per eile metu irode, kad stengiasi, dirba. O visi kiti tik loja ir kanda, kaip liepia seimininkai.

  Atsakyti
 6. Aldas. T

  O kaip jūs gerai visus pažįstate. Na, jus kalbate, jus žinote,ponia iš,, Rinkos aikštės. Šitas laikraštis buvo tikrai informatyvus, kai dirbote ne jus ponia Kristina ten. Bet tegul renkasi kas ką.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.