Trečiadienį Kėdainių rajone neapsieita be ugniagesių pagalbos. Jie buvo kviečiami padėti tiek miesto, tiek kaimo gyventojams.

Degino padangas

Vakarykštę popietę Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad Dotnuvos sen., Beržų k., Dirbtuvių g. kaimynai degina padangas.

„Pranešimas pasitvirtino. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad asmuo degino tris padangas. Nors tai yra nedidelis kiekis, taip elgtis negalima, todėl apie įvykį buvo informuoti aplinkosaugininkai, kurie ir nuspręs, kokia atsakomybė asmeniui gresia“, – teigė Kauno PGV atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Padėjo medikams patekti į butą

15.17 val. Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai skubėjo prie J. Basanavičiaus g. 138-ojo namo. Namo gyventojai pranešė, kad kaimynė yra nugriuvusi savo bute, negali atidaryti durų. Ištraukiamosiomis kopėčiomis aukštyn pasikėlę ugniagesiai per langą pateko į buto vidų ir, atidarę duris, vidun įleido medikus, kurie teikė pagalbą sunegalavusiai moteriai.

Iš palėpės veržėsi dūmai

Trečiadienio pavakarę sulaukta pranešimo, kad Krakių sen., Medininkų k., Medininkų g. dega gyvenamojo namo palėpė.

„Atvykus ugniagesiams, atviros liepsnos nebuvo matyti, buvo uždūmintos patalpos namo palėpėje. Namas rąstinis, 10×7 m dydžio, perdanga medinė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Palėpėje apdegė medinė perdangos sija ir 0,5 m² apšiltinimo medžiagos (spaliai) “, – informavo ugniagesių atstovė spaudai.

Gerai, kad iš palėpės pasklidę dūmai buvo pastebėti laiku, tad gaisras nespėjo išplisti. Dėl ko kilo gaisras – dėl įkaitusio kamino ar kokios kitos priežasties, dar aiškinamasi.

Ugniagesiai dar kartą primena gyventojams, kad dabar pats metas apžiūrėti, ar tvarkingi yra kūrenimo įrenginiai, sutvarkyti išlūžusias krosnies dureles, užlipus į palėpę būtina nubalinti kaminą, tada aiškiai matosi, ar jame nėra įtrūkimų, per kuriuos gali veržtis žiežirbos. Taip pat nuo kamino turi būti patraukti visi degūs daiktai. Spaliai ar kitos apšiltinamosios medžiagos negali glaustis prie kamino. Svarbu žinoti, kad namo perdangoje nuo išorinės kamino sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 40 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo degių konstrukcijų privalo būti ne mažesnis kaip 25 cm nedegantis intarpas.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos