Praėjusio penktadienio vakarą, birželio 14-ąją Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje viešėjo ir su kėdainiečiais susitiko dešimties kulinarinių knygų autorė, televizijos laidų vedėja, žurnalistė ir nuomonės formuotoja mūsų kraštietė Beata Nicholson.
Šį kartą ji nekalbėjo apie kulinariją. Pristatydama savo naująją knygą apie asmeninį tobulėjimą ,,21 taisyklė geram gyvenimui“, ji kalbėjo apie principus ir taisykles, kurios jai padeda gyventi jos pačios gerą gyvenimą.
Knygoje – gyvenimo patirtis
,,Sveiki, mieli kėdainiečiai! Koks nuostabus yra mūsų miestas. Labai džiaugiuosi, kad ir man pavyko atvykti į Kėdainius, pristatyti savo naujosios knygos. Man iš tiesų labai smagu atvažiuoti į Kėdainius ir aš taip viską suderinau, kad kitą savaitę atostogausiu ir važiuosiu į pajūrį. Man visada yra šventė susitikti su žmonėmis, ypač atvažiuoti į savo miestą“, – pradėjo susitikimą Beata.
Pristatydama savo naująją knygą apie savęs auginimą, džiaugsmingą kasdienybę ir svajonių pildymą ,,21 taisyklė geram gyvenimui“, Beata pasakojo, kad ją rašė metus, o į šią knygą ji sudėjo savo gyvenimo patirtį, tuos žodžius, tas įžvalgas ir taisykles, kurios jai padeda gyvenime.
,,Dažnai žmonės manęs klausia, kaip aš viską suspėju, kaip aš tokia pozityvi. Tai kaip aš viską spėju ir kaip aš esu tokia pozityvi ir yra šioje knygoje“, – plačiai šypsojosi ji.
Pasak Beatos, kaip ir kopas formuoja daug dalykų – ir saulė, ir vėjas, kaip ir medį augina daug dalykų – ir saulė, ir vėjas, ir visa aplinka, taip ir žmogų, aišku, labai daug dalykų formuoja. Mes visi gimstame skirtingi, turėdami skirtingą kelią, skirtingą sielą, skirtingus tėvus, kurie mums duoda pradžią.
,,Bet šiaip manau, kiekvienas iš mūsų mes galime būti maksimaliai atsakingi už savo gyvenimą. Ir aš gana anksti supratau, kad niekas kitas nepadarys tavo gyvenimo sėkmingo. Niekas nėra kaltas už tavo nesėkmes ar sėkmes. Kuo anksčiau suprasi, kad tavo džiaugsmas yra tavo pačios atsakomybė, tuo paprasčiau bus gyventi. Manau, kad mes visi turime būti maksimaliai atsakingi už tai, kaip mes gyvename“, – teigė ji.
Svarbiausios taisyklės – pirma ir paskutinė
Paklausta, ar buvo sunku rašyti nekulinarinę knygą, o kulinarinių knygų ji parašė bent dešimt, Beata atsakė: ,,Nei sunku, nei lengva. Mano kulinarinės knygos skyrėsi nuo tuomet buvusių kulinarinių knygų, kad aš labai daug mėgstu parašyti, papasakoti apie receptą, apie gyvenimą ir pan. Aš visą laiką mėgau rašyti, bet nemanau, kad esu stulbinančio talento rašytoja, tai yra tiesiog tokia mano raiška ir man patinka tai daryti. Tiesą sakant, aš jau seniai norėjau rašyti tokias knygas, bet gal niekada neturėjau pasitikėjimo. Viskam visuomet yra savas laikas. Ir niekada negali iššauti anksčiau negu reikia. Tai yra tavo laikas, kada jisai ateina“, – atsakė ji.
Kokia Beatos nuomone svarbiausia taisyklė iš visų jos knygoje pateikiamų taisyklių?
Kaip paprastai būna, kaip ir rašinį rašant ar kalbant – tai pirma ir paskutinė yra svarbiausios. Pirmoji yra: ,,Gyvenimas yra dovana, tik reikia mokėti džiaugtis ir jį vertinti, o paskutinė taisyklė: ,,Negali turėti visko, bet gali turėti daug“. Bet kaip reikia išsirinkti, kas mūsų bus ,,daug“, o kiekvieno ,,daug“ yra skirtingas.
Gyvena fantastišką gyvenimą
Beata pasakojo, kad ji yra labai smalsus žmogus, jos tokia prigimtis, tokia energija, jai visuomet buvo įdomu, kaip gyventi geriau, kaip jaustis gerai kiekvieną dieną. Ji perskaičiusi daug įvairių saviugdos knygų. Ji pripažįsta, kad ir jos knyga nepakeis mūsų gyvenimo – pokyčių per vieną dieną neįvyksta ir nebūna. Jos filosofija ir požiūris yra tas, kad tu kiekvieną dieną pradedi iš naujo kaip naują dieną.
,,Aišku, aš gyvenu labai gerą gyvenimą, fantastišką gyvenimą, svajonių gyvenimą, bet tai nereiškia, kad aš visą laiką esu tik pakilios nuotaikos, kad aš neišgyvenu kažkokių nusivylimo ar pykčio emocijų, kad aš niekada nepatiriu streso ir pan. Visa tai yra mano gyvenime, kaip ir mūsų visų gyvenime. Bet kaip mes tai priimame, kiek mes ilgai išlaikome tą pyktį ar kažkokį tai nusivylimą, nuo to priklauso kaip mes toliau gyvename. Aš visuomet sakau: ,,Aš treniruoju save, aš žinau, kaip su savim kalbėti, ką sau pasakyti“.
Atrasti prasmę kasdienybėje
Beatos nuomone, didesnis džiaugsmas ir vertė yra tiesiog atrasti prasmę ir laimę savo kasdienybėje ir kiekviename savo žingsnyje. Todėl nuo pat ,,Beatos virtuvės“ įkūrimo pradžios, ji visuomet laikėsi savo filosofijos. Ir dabar, kai jei beveik 45-eri metai, ji jaučiasi, kaip pati sako, šį bei tą nuveikusi: ,,Turiu keturis vaikus, sėkmingą verslą ir sėkmingą karjerą, dabar aš galiu kažką tai pasakyti, atsisukti atgal, pasižiūrėti, kas man padėjo patekti ten, kur aš esu. Daug dalykų gyvenime darau iš intuicijos, iš pajautimo, iš to, ką mes kiekvienas turime viduje. Man labai svarbu pagrindas, kurį gavau iš savo šeimos, iš Kėdainių, iš savo krikšto mamos. Kaip reikia atsiduoti, kiek reikia dirbti. Galų gale ir tai, ko labai nemėgau, kai buvau vaikas – tvarkytis, ravėti, skinti agurkus ir pomidorus. Bet aš dabar suprantu, kaip tai yra svarbu ir visos tos vertybės po truputį dedasi sluoksnis po sluoksnio, kol tu pražysti kaip gėlė“.
Viskam ateina savas laikas
Beata negailėjo gerų žodžių savo knygos ,,21 taisyklė geram gyvenimui“ redaktorei Dainai Žemaitytei. Pasak knygos autorės, šioje knygoje liko jos tonas, jis nebuvo suredaguotas maksimaliai, skaitant knygą, galima jausti, kaip ji bendrauja, kaip kalba.
,,Knygoje daug manęs, į šią knygą įdėjau labai daug širdies, rašiau maksimaliai nuoširdžiai, aš tikrai esu surinkusi šiokios tokios gyvenimiškos patirties ir džiaugiuosi, kad galiu ja pasidalinti. Aš labai džiaugiuosi šia knyga, nes man tai irgi buvo didelis darbas. Ir vėl noriu pasakyti, kad viskam ateina savas laikas. Iš tiesų, pagalvojau, o kodėl gi ne? Kodėl nepadaryti tai, ko norėtum, kas tau yra svarbu, nes labai dažnai mes nepadarom vieno ar kito dalyko, manydami, ką čia apie mus pasakys, o gal nepavyks.…“ – pasakojo ji.
Reikėjo savidisciplinos
Knygos autorė pasakojo, kad rašant knygą, reikėjo turėti savidisciplinos, užsidegimo, nusiteikimo, rašyti atsigulus ir atsisėdus, iš ryto ir vakare.
,,Bet aš save jau žinau, per daug metų esu išsiugdžiusi ritmą ir žinau dar vieną dalyką, kurį yra patvirtinę beveik visi rašytojai, kurių esu kada nors klausinėjusi. Čia yra viena esminė ir svarbi taisyklė „Viskas pasidaro tik darymo būdu“ (o knyga parašoma rašymo būdu). Kartais reikia prisiversti, atsisėsti ir rašyti, nesvarbu, kad ir nesirašo, bet rašyti. Bet kokį kitą darbą dirbant, reikia prisėsti ir daryti, ir tada pavyks. Knygoje esu aprašiusi savo discipliną, kaip aš gyvenu ir kaip stengiuosi viską daryti, bet tikrai mano gyvenime ne viskas pagal grafiką ir ne viskas griežtai. Aš atsiduodu gyvenimo tėkmei, bet stengiuosi maksimaliai iš jo pasiimti tai, kas man yra gerai, kas man yra naudinga, bet ir kartu visą laiką galvoju apie tai, kaip tu gali būti geras pasauliui ir kitiems“, – apie save atvirai pasakojo Beata.
Ji viena po kitos pasakojo savo gyvenimo istorijas, įvairias situacijas, iš kurių ,,ištraukdavo“ dėmesio vertą mintį, ar net taisyklę.
,,Rytojaus nereikia atidėlioti. Gyvenimą reikia gyventi dabar, padaryti tai, ką tu nori dabar, nes tu niekada nežinai, kas bus dar po metų. Niekada nepasigailėsi pasiklojęs kitos dienos pamatus iš vakaro. Atvirumas – geriausia politika. Gyvenime vyksta dalykai, kurių mes ne visada galime paaiškinti ir daugelis kt.“
Atvirumas – geriausia politika
Susitikimas su Beata Nicholson buvo labai moteriškas ir nuoširdus. Jos pasakojimą dažnai nutraukdavo šalia buvę jos mažieji berniukai – Haris ir Danukas, su kuriais ir susitikimo metu ji šiltai bendravo ir jiems rodė dėmesį. Tai buvo akivaizdus įrodymas, kaip ji auklėja savo vaikus.
Bene vienintelis vyras, atėjęs į susitikimą Beatai pateikė klausimą. Jis teigė žinantis, jog labai dažnai šeimos nariai, kurie dirba tame pačiame versle, susipyksta.
,,O jūsų sesuo Odeta dirba jūsų komandoje. Kaip jūs išvengiate pykčių, o gal neišvengiate?“, – klausė žinomas verslininkas.
,,Nėra taip, kad visai neišvengiame. Aš apie tai esu daug galvojusi. Nes aš ir dirbu, galima sakyti, su geriausiomis draugėmis. Bet vėl gi. Yra esminė taisyklė: ,,Atvirumas – geriausia politika. Ir kai atvirai pasakai, ko tu iš tiesų nori, kas tave iš tiesų įskaudina, kas tave neramina, kai išdrįsti būti atviras, parodai savo širdį, išsiaiškini, tada tikrai ir tave kitas supranta ir gali išvengti konflikto. Kai atvirai pasikalbi apie pinigus, apie lūkesčius ir pan. Nes tai yra baisu, kai žmonės susipyksta dėl pinigų ar susipyksta dėl to, kad vienas kitą įžeidė ar įskaudino. Viską galima išspręsti kalbėjimu ir išsiaiškinimu“, – atsakė Beata.