Penktadienį startavo naujasis LFF „Optibet Pirmos lygos” sezonas. Pirmasis į aikštę žengė iš A lygos grįžęs Kėdainių „Nevėžis“, Kėdainių stadione egzaminavęs turnyro naujoką Panevėžio „Ekraną“.

Naujokas egzamino neišlaikė – kėdainiečiais svečius įveikė rezultatu 4:1 (1:0).

Pirmasis Kėdainių sirgalius pradžiugino Lukas Berednikovas. Rezultatyvius įvarčius antrame kėlinyje į varžovų vartus pasiuntė “Nevėžio” legionieriai Genta Washizaki (60 min.) ir Nika Toklikishvili (69 min.). O rungtynes įvarčiu užbaigė Rokas Župerka (90 min.).

„Nevėžio“ startinė sudėtis: Robertas Granauskas, G. Washizaki, Yuta Suzuki, N. Toklilishvili, Karolis Gvildys, Karolis Rukuiža, Soichiro Suzuki, L. Berednikovas, Arminas Lukoševičius, Kipras Obolevičius, Vakaris Skibiniauskas. Atsarginiai: Mantas Monkelis (72 min.) ir paskutinę minutę įvartį pelnęs R. Župerka (74 min.).

Šiose rungtynėse raudoną kortelę teisėjai kėlė Kėdainių komandos žaidėjui K. Gvildžiui, o K. Rukuiža su A. Lukoševičumi buvo įspėti švelniau – geltonomis kortelėmis.

Kitas LFF Pirmos lygos rungtynes Kėdainių „Nevėžis“ žais kovo 27 d. Kaune su BE1 NFA.

Apie varžovą

Praėjusį sezoną tapę LFF 2-osios vicečempionais kauniečiai laiko veltui nešvaistė. Komandą per žiemą papildė ne vienas gabus jaunuolis. „Be1 NFA“ marškinėliais apsivilko A lygos kovų su Kauno „Hegelmann“ jau ragavęs Ugnius Lekečinskas, „Kauno Žalgiriui“ atstovavęs Deitonas Vinckus, taip pat Eduardas Jurjonas iš Gargždų „Bangos“ klubo sistemos. Tačiau skambiausios naujienos pasivijo iš užsienio. Klubas pasirašė trijų metų kontraktą su Wilfriedu Michaelu Zate. Šis 21-erių atakuojantis saugas net šešerius metus treniravosi garsiojo Milano „Inter“ klubo akademijoje ir buvo laikomas vienu perspektyviausiu jos auklėtiniu. Iš Italijos atvyko jo bendraamžis atraminis saugas Hamedas Diawara bei keletas kitų talentingų užsieniečių.

Nepaisant permainų, ekipos pagrindą ir toliau sudarys 2004 metais gimusių vaikinų būrys, jau spėjęs prasiskinti kelią į Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinę. Jiems talkins keletas metais jaunesnių kolegų bei vienas kitas vyresnis žaidėjas.

Šiam įdomiam junginiui toliau diriguoja „Be1 NFA“ sistemos vyriausiasis treneris iš Ispanijos Pablo Riosas Freire, puikiai užsirekomendavęs praėjusiame sezone. Jam padės ne tik vietiniai asistentai, bet ir specialistai iš Italijos bei Ispanijos.

„Optibet Pirmos lygos” dalyviai

Pirmos lygos pirmenybės bus vykdomos dviejų ratų sistema – visi klubai tarpusavyje sužais po du kartus (namuose ir išvykoje), tad iš viso ekipos sužais 30 rungtynių.

„Optibet Pirma lyga” sezoną pasitinka dar stipresnė, turėdama tvirtą generalinio rėmėjo „Optibet“ užnugarį ir tai padės lygai žengti kokybinį žingsnį į priekį. Taip pat džiugu, kad pavyko įgyvendinti 16 komandų lygos formatą “Optibet Pirmoje lygoje,“ – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

 2022 m. LFF I lygos dalyviai: Kėdainių „Nevėžis“, Alytaus „Dainava“, Klaipėdos „Neptūnas“, Mažeikių „Atmosfera“, Kauno r. „Garliava“, Kauno „Be1 NFA“, Plungės „Babrungas“, Kretingos „Minija“, Kazlų Rūdos „Šilas“, Vilniaus „Baltijos Futbolo akademija“ (BFA), Panevėžio „Ekranas“, Vilniaus „Žalgiris“ B, „Panevėžys“ B, Gargždų „Banga“ B, Vilniaus „Riteriai“ B, „Šiauliai“ B. FK Ekranas“ klubui bus pritaikyta 3 taškų atėmimo sankcija bei kiti įsipareigojimai.

Titulinė nuotraukaFK „Nevėžis”.