Darbščios ir nagingos Kampų bendruomenės moterys užsikrėtė josvainiečių pavyzdžiu ir nutarė pagražinti savo kaimą bendro darbo rezultatais. 

Danguolei vazonus lipdyti padėjo anūkė Brigita.

Danguolei vazonus lipdyti padėjo anūkė Brigita.

Jau nuo vasaros pradžios Kampų kaimo pagrindinę gatvę papuošė prie kiekvienos sodybos pastatytos gėlės. Jos susodintos į didžiulius vazonus, kuriuos moterys pagamino savomis rankomis. „Prieš kelerius metus. Inga Mikusievičienė mokė josvainietes gaminti vazonus, kurie tarnauja ne vienerius metus. Mums tokia idėja labai patiko. Iš pradžių mūsų bendruomenės kelios moterys pačios

Pačių kampiškių gamintuose vazonuose pasodintos gėlės puošia kiekvienos sodybos prieigas.

Pačių kampiškių gamintuose vazonuose pasodintos gėlės puošia kiekvienos sodybos prieigas.

vienos gamino vazonus, kad papuoštų namų aplinką. Vėliau nutarėme imtis bendro darbo. Pavykę pirmieji bandymai įkvėpė neužsisėdėti – mes pasigaminome vazonų sau, o dabar juos lipdome tiems, kas patys nesugeba. Žodžiu, turime svajonę gėlėmis papuošti kiekvienos kaimo sodybos prieigas“, – sakė vazonų lipdymo iniciatyvą į Kampus parvežusi Aušra Vaidotienė.
Kampiškė Jolanta vazonų lipdyti atėjo su dideliu užsidegimu: „Labai smagu, kad galime kartu ką nors daryti savojo kaimo labui. Šis bendras darbas mus suvienija. Mes ne tik pasigaminame puikių vazonų, bet ir daug bendraujame, kalbamės, aptariame kaimo aktualijas, dalijamės sumanymais, planuojame ateities darbus.“

Bendras darbas dar labiau suvienijo draugišką Kampų bendruomenę.

Bendras darbas dar labiau suvienijo draugišką Kampų bendruomenę.

Lauko vazonų gamyba nėra sudėtinga. Jie lipdomi iš paprasto durpių ir cemento mišinio, kurį sudaro vienas prie vieno proporcijos, praskiesto vandeniu. Gerai išmaišytą masę reikia kelių centimetrų storio sluoksniu lipdyti ant pagrindo. Tam moterys paprastai naudoja didelį kibirą, kurį apsuka plėvele. „Kai įsibėgėjame, vazoną nulipdome per gerą pusvalandį. Vėliau jį paliekame porai dienų sudžiūti. O tada jau pradedame gėlių sodinimą. Kadangi daugelis turime darželius, tai keičiamės daigais ir komponuojame įvairias puokštes. Svarbu, kad išpuoštas kaimas džiugina ir p[ačių, ir svečių akis“, – puikiu bendro darbo rezultatu džiaugėsi A. Vaidotienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.