Kėdainių rajono moterų krizių centras nuo šiol turi kur saugoti geros valios kraštiečių suneštą ar suvežtą paramą: drabužius, buities apyvokos daiktus, baldus, buitinę techniką ir kt. Savivaldybei suteikus patalpas Kėdainių specialiojoje mokykloje, ten įsikūrė savotiškas daiktų „bankas“, kuriame sukauptomis gėrybėmis gali pasinaudoti nepriteklių patiriančios šeimos.

„Ši idėja subrendo vykdant mūsų veiklą“, – pasakojo Moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė. Ši nevyriausybinė organizacija daug dirba su Kėdainių pagalbos šeimai centro Laikino apgyvendinimo namų motinai ir vaikui gyventojomis: konsultuoja, organizuoja paskaitas, renginius, remia būtiniausiais daiktais.

Poreikis – didžiulis

Sustiprėjusios ir įgijusios įgūdžių Laikino apgyvendinimo namuose, mamos su mažyliais dažniausiai išsikelia į savivaldybės joms skiriamus socialinius būstus ar bendrabutį. Dažniausiai šie būstai stovi tušti, juose nėra būtiniausių baldų ir buitinės technikos, o mamos neturi vaikams reikalingų priemonių.

„Pirmiausiai žinią apie būtiniausių daiktų trūkumą pradėjome skleisti savo paskyroje „Facebook“ tinkle, per pažįstamus žmones, ir atsirado daug geradarių, kurie pasiūlė reikiamą daiktą, sunešė drabužių, avalynės ir t.t. Pamažu kabinete prisikaupė tiek daiktų, kad nebeturėjome kur jų laikyti“, – pasakojo R. Stakniūnienė.
Be to, Moterų krizių centre, kuris įsikūręs Kėdainių pagalbos šeimai centro patalpose, nėra vietos laikyti stambiems baldams ar buitinei technikai. O vieta, kurioje būtų galima kaupti tokius daiktus, reikalinga, nes yra žmonių, kurie mielai pasidalintų naudotais, tačiau dar gerais ir kokybiškais daiktais.

„Kol kas, prireikus baldų ar kitų stambesnių daiktų, jų prašome per savo paskyrą „Facebook“ svetainėje ir, sulaukę pasiūlymo, iš karto išsivežame. Tačiau pajutome, kad reikia patalpų, kur galėtume sukaupti labdarą iš anksto. Pajutę sandėliavimo patalpų poreikį kreipėmės į rajono vicemerę Olgą Urbonienę ir Socialinės paramos skyriaus vedėją Jūratę Blinstrubaitę“, – sakė Moterų krizių centro vadovė.

Svarbiausia – gera valia

Daug dėmesio socialinių problemų sprendimui skiria ir Kėdainių rajono savivaldybė, prisidėjusi prie šio projekto įgyvendinimo.
„Puikiai žinome, kad Kėdainių krašte yra daug geros valios žmonių, suprantančių, kad pagalba kitiems – puikus būdas bendruomeniškumui stiprinti. Juo labiau, kad daugelis mūsų, pavyzdžiui, pirkdami naujus daiktus, senuosius išmetame, nors jais dar tikrai galima naudotis. Žinoma, anksčiau nebuvo vienos vietos, kur būtų galima įvairius daiktus palikti, tačiau dabar tikimės kraštiečių aktyvumo prisidedant prie stokojančių gerovės“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Reikia įvairių daiktų

Saugykloje, kuri įsikūrusi Specialiojoje mokykloje, šiuo metu saugiai sudėta ir jau dalinama per Kėdainių lietuvių ir švedų draugiją atkeliavusi labdara. Jos rūšiavimu ir dalijimu rajono seniūnijoms rūpinasi draugijos narė, kuruojanti socialinę draugijos veiklą, Sonata Kriščiūnienė. Nugabenti daiktus stokojančioms šeimoms geranoriškai padeda seniūnijų seniūnai, bendradarbiaujama su socialinėmis darbuotojomis.

Šiuo metu reikėtų sofų, lovų, kitų baldų, buitinės technikos, patalynės, šviestuvų – visi šie daiktai labai praverstų ne tik tuščiomis rankomis į socialinį būstą išeinančioms gyventi mamoms su vaikais, bet ir sunkiau gyvenantiems viso rajono žmonėms. Tiesa, derėtų nepamiršti, kad šie stokojantys žmonės irgi turi orumą, tad prieš siūlydami baldus ar daiktus įvertinkite jų būklę, tinkamumą naudoti – galbūt antram gyvenimui jie nebetinkami.

O jei nusprendėte, kad nebereikalingi daiktai dar praverstų naujiems šeimininkams, susisiekite su Kėdainių rajono moterų krizių centru jų „Facebook“ paskyroje arba telefono numeriu 8 633 30 805.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.