Ketvirtadienis, 26 gruodžio, 2024
4.5 C
Kėdainiai
PradžiaGrūdasGera žinia ūkininkams: įsiterpusius žemės ūkio paskirties plotus įsigyti bus paprasčiau

Gera žinia ūkininkams: įsiterpusius žemės ūkio paskirties plotus įsigyti bus paprasčiau

-

Nuo ketvirtadienio įsigalioja žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimai, kurie leis ūkininkams lengvatinėmis sąlygomis įsigyti jų sklypuose įsiterpusius valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotus, praneša Nacionalinės žemės tarnyba.

Pasak tarnybos, įstatymo pakeitimuose numatyta, kad privačių žemės sklypų savininkai galės be aukciono įsigyti ne didesnius kaip 3 ha įsiterpusius valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotelius.

Taip pat bus galima įsigyti ir tarp privačių žemės sklypų ir stabilių kraštovaizdžio objektų įsiterpusius iki 3 ha dydžio valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotus, jeigu šiuose plotuose negalima suformuoti atskirų žemės sklypų arba žemės sklypų su privažiuojamaisiais keliais, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmumo teisė pirkti įsiterpusį valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotą taikoma jį nuomojančiam ar laikinai naudojančiam besiribojančio žemės sklypo savininkui, pažymima pranešime.

Pasak Nacionalinės žemės tarnybos, šių metų kovo mėn. duomenimis, bendras žemės ūkio veiklai vykdyti suteiktos laikinai naudotis valstybinės žemės plotas siekė 34,25 tūkst. ha. Iki 3 ha laikinai naudotis buvo suteikta 21,5 tūkst. ha, informuojama pranešime.

Iš viso Nacionalinė žemės tarnyba yra nustačiusi 109,5 tūkst. ne didesnių kaip 3 ha žemės ūkio paskirtie plotų, iš kurių – 7,9 tūkst. tokių plotelių yra apriboti privačiais žemės sklypais ir atitinka įsiterpusio sklypo sąvoką.

Dar 34,5 tūkst. tokių plotelių ribojasi su keliais, o 5,3 tūkst. plotelių – su valstybinių miškų plotais.Norintys be aukciono įsigyti ne didesnius kaip 3 ha įsiterpusius valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotelius privačių žemės sklypų savininkai turės atlikti geodezinius matavimus ir suformuoti įsiterpusį sklypą, praneša Nacionalinės žemės tarnyba.

ELTA

(Aplinkos ministerijos nuotr.)

Taip pat skaitykite