Sekmadienį namuose rezultatu 92:63 „Žalgirio“ sutriuškintas „Nevėžis“ sugebėjo pradžiuginti vietinius sirgalius. Šiose rungtynėse LKL čempiona­te debiutavo jauniausias „Nevėžio“ žaidėjas – septyniolikmetis kėdainietis Matas Razbadauskas.

Pirmieji kėdainiečio taškai LKL

Matas per 4 minutes pelnė 4 taškus (2/2) ir atkovojo 1 kamuolį ir surinko 4 naudingumo balus.

Prie Kėdainių „Nevėžio“ M. Razbadauskas prisijungė prieš pusantro mėnesio. 196 cm ūgio Kėdainių sporto centro trenerio Lauryno Valucko auklėtinis šį sezoną atstovauja ir Kėdainių komandai Regionų krepšinio lygoje B divizione, kur vidutiniškai per 10 minučių pelno po 3,1 taško bei atkovoja po 1,3 kamuolio.

„Žalgiris“ pergalę užsitikrino dar iki pertraukos

Kauno „Žalgirio“ apsilankymas Kėdainiuose praėjo be didesnių keblumų. Iki pertraukos reikalus išsprendę žalgiriečiai svečiuose (17:13, 32:16, 25:13, 18:21) pamokė Kėdainių „Nevėžį“.

„Nevėžis“ po šio pralaimėjimo stabiliai laikosi paskutinėje pozicijoje „Betsafe–LKL“ turnyrinėje lentelėje. Tuo tarpu „Žalgirio“ viešpatavimas pirmoje vietoje nesikeičia.

M. Razbadauskas sėkmingai debiutavo „Betsafe-LKL“ čempionate.

Kauniečiams pergalės pamatus ne pirmą kartą padėjo tritaškiai. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tritaškius realizavo pavydėtinu tikslumu (10/24, 41 proc.).

Rungtynėse intrigos kvapo neliko jau iki pertraukos. „Žalgiris“ ramiai krovėsi pranašumą, o „Nevėžio“ lyderių pastangos buvo bevaisės.

Viny Okouo iki pertraukos surinko -7 naudingumo balus, nepadėjo ir vos 1 tikslus Giorgios Kalaitzakio tritaškis iš 6 bandymų.

Treneris nesitvardė, o svečiai tolo

„Nevėžio“ vyr. treneris Marius Kiltinavičius nesitvardė, gavo techninę nuobaudą, o „Žalgiris“ intrigą palaidojo – po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 49:29.

Likusias 20 minučių „Nevėžis“ priešintis nepajėgė – prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ persvara jau siekė 34 taškus.

M. Kiltinavičius nesitvardė ir gavo techninę pražangą. (LKL/BNS nuotraukos)

Itin prastas rungtynes sužaidė „Nevėžio“ vidurio puolėjas Viny Okouo. Jis pelnė 1 tašką, išnaudojo pražangų limitą ir surinko – 7 naudingumo balus.

Vienu metu kelio skausmus pajutęs Georgios Kalaitzakis vienas tempė savo komandos vežimą. Jis tapo naudingiausiu „Nevėžio“ žaidėju – pelnė 21 tašką ir surinko 24 naudingumo balus.

Kauniečių puolėjas E. Ulanovas dar spėjo pasigerinti savo statistikos eilutę. Lietuvis pademonstravo įspūdingą efektyvumą. Sužaidė kiek mažiau nei 20 minučių, per jas pelnė 15 taškų, sugriebė 7 atšokusius kamuolius ir pasižymėjo 29 naudingumo balais.

Kauno „Žalgiriui“ sekmadienį negalėjo padėti K. C. Riversas. Kėdainių klubo gretos irgi praretėję. Į aikštę neišbėgo Arminas Urbutis. Treneris Marius Kiltinavičius spaudos konferencijoje pranešė, jog jo trauma yra rimta, rungtyniauti negalėsiąs gal net mėnesį.

– Nepavyko duoti kovos. Pirmoje pusėje visai neblogus metimus susikūrėme, tik nepataikėme. „Žalgiris“ pabėgo ir antroje pusėje… Pritrūko, – po rungtynių nedaugžodžiavo kėdainiškių strategas M. Kiltinavičius.

„Nevėžis“: G. Kalaitzakis 21 (6/15 met., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.), Panagiotis Kalaitzakis 14 (3/6 trit.) taškų.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15 (7 atk. kam., 5/6 met., 29 naud. bal.), Rokas Jokubaitis (6 atk. kam., 7 rez. perd., 19 naud. bal.), Karolis Lukošiūnas ir Lukas Lekavičius po 10 taškų.

Kol kiti dalyvaus KMT

Kitas rungtynes Kėdainių „Nevėžis“ žais tik kovo 1 d. Šiauliuose su „Šiauliais“. Kol kitos komandos ruošis ir dalyvaus Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre, „Nevėžis“, kaip sakė vyr. treneris, stiprins fizinį pasirengimą, ilsėsis, ruošis kitoms rungtynėms ir galbūt sulauks papildymo vietoj išvykusio Lauryno Bieliausko.

Sąraše – dar vienas kėdainietis

Kaip praėjusį sekmadienį prieš „Nevėžio“ rungtynes su „Žalgiriu“ pranešė Lietuvos krepšinio lyga, Kėdainių „Nevėžio“ klubas „Betsafe–LKL“ čempionato kovoms įregistravo 16-metį Lauryną Bareiką. Klubai viso čempionato metu privalo turėti 12 komandos sudėtyje registruotų žaidėjų.

L. Bareika tapo jauniausiu krepšininku „Betsafe–LKL“ čempionate. Jam 16 metų sukako gruodį. Kėdainių sporto centro trenerio L. Valucko auklėtinis šį sezoną sužaidė 5 rungtynes Regionų krepšinio lygoje B divizione, atstovaudamas Kėdainių SC-“Ateitis-“Balticum“ komandai. 195 cm ūgio krepšininkas rinko po 3,8 taško bei 1,4 kamuolio per 15 minučių.

L. Bareika nebuvo registruotas šio vakaro „Betsafe–LKL“ rungtynėms su Kauno „Žalgiriu“.