Nuo praėjusio trečiadienio buvo gelbėjamos Mažojo Malčiaus žuvys. Šalia Aristavos esantį tvenkinį suskubta papildomai aprūpinti deguonimi. 

Pasak Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovo Lioniaus Stanevičiaus, pastebėjus, kad šiame vandens telkinyje smarkiai krito deguonis lygis, imtasi skubių priemonių. Draugija turi specialią įrangą – oksometrą, aeratorių, siurblius, kurie matuoja ir papildo deguonies kiekį vandenyje, todėl didelių sunkumų gelbėjant Mažojo Malčiaus žuvis nekilo.

Situacija pagerėjo

„Vasario 17-ąja, praėjusį trečiadienį, pamatavę deguonį pamatėme, kad Mažajame Malčiuje stipriai sumažėjo jo kiekis. Šio tvenkinio situaciją stebėjome dar nuo rudens, nes jame pastoviai laikėsi mažesnis deguonies kiekis, o pastaruoju metu jo ypač sumažėjo. Gana uždaras telkinys, storas ledas, nedidelis gylis, užsitęsusi žiema, mažai saulės, stovintis vanduo, daug žolių, todėl ir krito deguonies lygis“, – sakė L. Stanevičius.

Kadangi Mažajame Malčiuje deguonies tebuvo likę tik 3–3,5 mg litre, todėl Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija trečiadienį, ketvirtadienį ir šeštadienį aeravo tvenkinį. Sekmadienį, vasario 21-ąją, deguonies kiekis jame jau pasiekė 4,10 mg litre.

„Be to, keičiasi oro sąlygos, todėl situacija gerėja“, – teigė L. Stanevičius.

Padėtis stabili

Šiemet bėdų dėl žuvų dusimo po ledu nebuvo, nors vyrauja vidutinė žiema su daug sniego, storu ledu. Dėl nepalankių oro sąlygų jau mėnesį laiko Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos bei aplinkosaugos atstovai tikrino rajono vandens telkinius, stebėdami ar juose nėra deguonies stokos.

Praėjusią savaitę L. Stanevičius su aplinkosaugininku Alfonsu Čeida apžiūrėjo ir patikrino krašto tvenkinius. Akademijos ir Vaidatonių tvenkiniuose deguonies kiekis siekia 8–9 miligramų litre, kituose šis skaičius mažesnis, bet laikosi normos ribose – nuo 5 iki 9 mg litre.

 „Kai nukrenta žemiau 2 mg litre, situacija tampa kritine, tada pradedame kirsti eketes, statome aeratorius. Kadangi turėjome skaudžios patirties, kai 2019-ųjų žiemą duso žuvys, todėl šįkart iš anksto stebėjome vandens telkinius. Situacija tikrai gera, deguonies kiekis pakankamas. Galbūt tam įtakos turėjo lietingas ruduo, atlydys žiemą“, – kalbėjo L. Stanevičius.

(L. Stanevičiaus nuotr.)

Panašios naujienos