Penktadienį vykusį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdį valdantieji pradėjo sunkiai suvokiamu išpuoliu prieš opoziciją. Valdančiajai daugumai priklausantys politikai balsavo prieš itin svarbaus Kontrolės komiteto sudarymą, kurio pirmininku opozicija siūlė skirti kadenciją baigusį rajono merą Saulių Grinkevičių. Šį sprendimą opozicijos atstovas, liberalas Virmantas Pikelis prilygino demokratijos principų paniekinimui, ir teigė manantis, jog valdantieji tiesiog išsigando S. Grinkevičiaus kandidatūros.

Balsuota „prieš“ be argumentų

Aštrėja priešprieša tarp rajono valdančiosios daugumos rajono savivaldybės taryboje ir opozicijos. Penktadienį valdančiųjų balsais nebuvo patvirtinta Kontrolės komiteto sudėtis, kuriam vadovauti opozicija buvo delegavusi kadenciją baigusį rajono merą, opozicijos lyderį S. Grinkevičių.

„Labai gaila, kad šiandien valdantieji be jokių motyvų ar argumentų buldozeriu pervažiavo per vieną iš demokratijos elementų“, – po tarybos posėdžio teigė opozicijos atstovas Virmantas Pikelis.

Pagal vietos savivaldos įstatymą, į kontrolės komitetą įeina vienodas visų frakcijų, tarybos narių grupių deleguotų narių skaičius. Frakcijos – „Mūsų krašto sėkmei“, „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“, „Kėdainių rajono valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ bei tarybos narių grupė delegavo savo atstovus: Juozą Gaidamavičių, Saulių Grinkevičių, Adelę Štelmokienę ir Nijolė Naujokienę.

Remiantis įstatymu, opozicija pasiūlė Kontrolės komiteto pirmininku skirti S. Grinkevičių. Jo pavaduotoju meras Valentinas Tamulis siūlė skirti artimą savo bendražygę, tarybos narę Nijolę Naujokienę.

Tačiau balsuojant komiteto sudėtis patvirtinta nebuvo. „Už“ balsavo 9 tarybos nariai, o „prieš“ – 15 valdančiajai daugumai priklausančių politikų. Tarp pasisakiusių „prieš“ buvo ir meras V. Tamulis, ir  komiteto pavaduotoja siūlyta skirti N. Naujokienė.

Įdomiausia tai, jog prieš balsavimą nei vienas valdančiųjų nenurodė šio pasirinkimo motyvų.

Paniekino demokratijos principus

Po balsavimo, kai valdančiųjų balsais taip ir nebuvo patvirtinta itin svarbaus, Kontrolės komiteto sudėtis, opozicijos atstovas taryboje Virmantas Pikelis neslėpė pasipiktinimo. Politikas pripažino neabejojantis, kad valdantieji tiesiog išsigando į komiteto vadovo postą siūlomo S. Grinkevičiaus.

„Gerbiami kolegos, keistas man pasirodė šis sprendimas. Kaip opozicija turime teisę siūlyti (kontrolės komiteto – red.) pirmininką. Tad labai keista, ar komiteto sudėtis, ar pasiūtas pirmininkas netiko?

Jeigu klausimas dėl pirmininko, tai iš opozicijos sunku būtų surasti labiau kompetentingą žmogų, visai neseniai sėkmingai vadovavusį rajonui. Tai atviras opozicijos ignoravimas, nemanau, ar galima rasti demokratijos šiame sprendime“, – teigė V. Pikelis.

Vėliau politikas tokį valdančiųjų elgesį prilygino pamatinių demokratijos principų paniekinimui. Nes įstatymas numato, jog Kontrolės komiteto pirmininko postas priklauso opozicijai.

„Labai gaila, kad šiandien valdantieji be jokių motyvų ar argumentų buldozeriu pervažiavo per šį demokratijos elementą“, – piktinosi V. Pikelis.

Valdantieji teisinosi, bet tikrųjų priežasčių nenurodė

Tačiau konkrečių atsakymų, kas neįtiko valdantiesiems – komiteto sudėtis ar jo pirmininko kandidatūra, sulaukta taip ir nebuvo.

Tarsi bandydama pateisinti šį daugumos demaršą valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnė N. Naujokienė apsiribojo itin aptakia replika.

„Tarybos nariai laisva valia priima sprendimus“, – teisinosi „prieš“ Kontrolės komiteto sudėtį balsavusi N. Naujokienė, nors ją meras V. Tamulis ir siūlė skirti pirmininko pavaduotoja.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.