Graikija išlieka viena iš populiariausių turistų atostogų krypčių. Ši šalis žavi keliautojus ne tik dėl gilios istorijos ir kultūros, bet ir dėl nuostabios gamtos bei tūkstančių salų. Graikija vadinama Vakarų civilizacijos lopšiu. Šioje šalyje yra teatro, filosofijos, demokratijos, sportinių varžybų ištakos.

Čia keliautojai mėgsta aplankyti pasaulyje garsius lankytinus objektus – Atėnų akropolį, dievų buveinę Olimpo kalną, Korinto kanalą ir kitus. Nors ši šalis yra tikras keliautojų traukos centras, prieš keliaujant čia svarbu pasidomėti apie Graikijos specifiką, vietinius žmones, kultūrą, klimatą. Kelionių ekspertai pataria atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių dalykų prieš keliaujant į Graikiją ir jos salas.

Klimatas

Graikijos vasara, kuri trunka nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio, yra karščiausias metų laikas. Tuo metu šalyje oro temperatūra viršija 30 laipsnių. Jei keliauti planuojate būtent tuo metu, turėkite omenyje, kad į šalį plūsta daug turistų, tad paplūdimiuose sutiksite daugiau žmonių, ypač garsiosiose Mikono, Santorini ir Kretos salose. Kainos tuo metu taip pat yra didžiausios dėl padidėjusio keliautojų kiekio.

Kultūra

Graikijoje gyvena apie 10 mln. žmonių, tad čia keliaudami tikrai sutiksite nemažai vietinių. Gyventojai yra nuoširdūs, svetingi ir besišypsantys. Jų gyvenimo būdas yra ramus, greit pajusite, kaip vietiniai yra prisitaikę prie karšto klimato – atsirado paprotys nuo 15 iki 18 valandos neskambinti vieni kitiems ir neskirti susitikimų. Tai yra popietinio poilsio laikas.

Maistas ir gėrimai

Graikija garsėja skaniais ir sveikais vietiniais patiekalais, kurie išpopuliarėjo visame pasaulyje. Viduržemio jūros virtuvė yra labai sveika, nes patiekaluose naudojamas alyvuogių aliejus, kuris vietinių vadinamas skystu Kretos auksu. Atostogaujant čia rekomenduojama paragauti suvlakis – graikiški šašlykai, kepami ant iešmo, paskaninti citrinų sultimis. Taip pat nepraleiskite progos paragauti musaka – sluoksniuotą apkepą iš bulvių, mėsos, baklažanų arba cukinijų.

Sveikata

Graikijos klimatas yra itin karštas, tad reikėtų tam tinkamai pasiruošti. Patariama negerti vandens iš krano, pirmosiomis atostogų dienomis išvengti ilgo pabuvimo saulėje. Nepamirškite dėvėti galvos apdangalo, saulės akinių, pasinaudoti apsauginiu kūno kremu nuo saulės. Nuo nenumatytų atvejų apsaugos sveikatos ir kelionių draudimas, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje apmokėjimą.

Taigi, atostogos Graikijoje bus dar įsimintinesnės, jei gerai pasidomėsite apie graikišką kultūrą, šalies klimatą ir vietinių žmonių įpročius. Sunku išsirinkti, į kurią Graikijos salą keliauti, o galbūt norite gauti viešbučių rekomendacijas? Nedvejodami kreipkitės į kelionių agentūrą, kur patyrę ekspertai atsakys į visus Jūsų klausimus. Kelionę į Graikiją galite užsisakyti paspaudę ant šios nuorodos: https://labaspasauli.lt/kryptis/graikija.

Užs. Nr. 317.