Kartu su pavasariniais aplinkos tvarkymo darbais neretai žmones užklumpa dar vienas rūpestis – artimųjų kapų sutvarkymas. Jei planuojate įrengti ar pertvarkyti artimųjų amžinojo poilsio vietą, tokiu atveju į pagalbą būtina pasitelkti profesionalus. Bendrovė „Diabazas“ ne tik gamina paminklus ir kitus kapo interjero elementus, bet ir atlieka visus kapavietės sutvarkymo darbus.

Šios įmonės specialistai net ir įnoringiausiam klientui pasiūlys labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą. Kokybė, ilgalaikė garantija ir patenkintas klientas – šie trys veiklos principai yra svarbiausi įmonės „Diabazas“ specialistams. Todėl ne veltui stiprią komandą subūrusi bendrovė yra viena ilgaamžiškiausių tokias paslaugas teikiančių įmonių Kėdainių rajone.

Jokių gaminių iš Kinijos

Įmonėje „Diabazas“ yra gaminami ne tik granitiniai paminklai ar kiti kapavietei sutvarkyti reikalingi elementai. Čia galite rasti ir daug kitų gaminių iš šios patvarios žaliavos: stalviršių, palangių, laiptų pakopų, židinių apdailos, gėlynų tvorelių. Patyrę meistrai dės visas pastangas, kad kliento poreikiai bei vizija, kokio jis gaminio nori, virstų realybe.

Bendrovė „Diabazas“ gamina įvairaus dizaino paminklus: nuo nedidelių vienos dalies gaminių iki vidutinio dydžio ir masyvesnių kelių dalių paminklų, kuriuose derinamos natūralios granito spalvos ar atspalviai.

Lina Greičiuvienė, įmonės „Diabazas“ vadovė akcentavo, kad dirbama tik su natūraliu kokybišku granitu – čia nerasite jokių kinietiškų paminklų, tvorelių, kapų dengimo plokščių bei kitų gaminių.

„Neiname pigiausiu keliu, tad kinietiška produkcija neprekiaujame. Ji gal ir pigesnė, tačiau nėra kokybiška, patvari, ilgaamžė. Mes paminklus gaminame nuo akmens luito, tad norėdami, kad paminklai būtų ilgaamžiai, granito blokus, sveriančius po 10–20 tonų, vežame iš Suomijos, Karelijos. Gaminiui suteikiame neribotą garantiją, nes akmenį apdirbame laikydamiesi visų technologinių reikalavimų ir žinome, kaip jis stovės“, – pažymėjo pašnekovė.

Kinietiška prekė laikui bėgant praranda savo spalvą, sutrūkinėja, tad neatrodo estetiškai ir patraukliai. Labai dažnai tokį paminklą tenka keisti nauju.

Didelė spalvų įvairovė

Bendrovė „Diabazas“ gamina įvairaus dizaino paminklus: nuo nedidelių vienos dalies gaminių iki vidutinio dydžio ir masyvesnių kelių dalių paminklų, kuriuose derinamos natūralios granito spalvos ar atspalviai. Klientai dažniausiai turi savo viziją, kaip turi atrodyti paminklas ir kapo apdaila, o gamintojai, atsižvelgdami į kapavietės savybes ir finansines žmogaus galimybes, padeda šiuos norus įgyvendinti: išmatuoja, suprojektuoja, pagamina ir įrengia.

Populiariausi yra kompaktiški paminklai, dominuojančios spalvos – juoda, rausva. Tačiau galite rinktis ir retesnes spalvas (tokias kaip „Orionas“, „Oliveris“), kurios yra brangesnės. Tarpusavyje suderinus spalvas, galima išgauti gražų ir efektingą rezultatą.

Populiarėja kapų dengimas plokštėmis

Pašnekovė pažymėjo, kad šiais laikais kapavietėse ypač populiarėja plokštės – jomis uždengiamas visas kapas, tad artimiesiems nelieka poreikio rūpintis ir nerimauti, ar kapas atrodo tvarkingai, sukti galvą, kaip jį papuošti, nuolat prižiūrėti.

„Kapą uždengiančios plokštės yra pamėgtos emigrantų – būtent jie vis dažniau pageidauja, kad kapavietė būtų visiškai uždengta. Tai patogu ir jiems, ir jų labai dažnai jau garbaus amžiaus artimiesiems. Juk tereikia su šluotele kapą prašluoti ir viskas“, – pažymėjo L. Greičiuvienė. Dengiant kapą plokšte, galima šalia sumontuoti ir vazą gėlėms, kitus smulkius dekoro elementus. Viskas priklauso nuo kliento norų. Kilus poreikiui, plokštė gali būti nukelta – tą padaro įmonės darbuotojai.

„Žinoma, kapo dengimas plokšte yra gana didelė investicija, tačiau toks kapas yra ilgaamžis, patvarus, vizualiai gražiai atrodantis. Todėl jei klientas pageidauja, atsiskaityti už darbus bei paslaugas galima ir išsimokėtinai“, – pažymėjo L. Greičiuvienė.

Kapą dengianti skalda, finansiniu požiūriu gal ir yra pigesnė, tačiau ji nėra ilgaamžė, be to, skaldos priežiūra reikalauja daugiau laiko, pastangų, finansų. Kad kapas atrodytų gražiai, skalda privalo būti švari, be šiukšlių, pribertas pakankamas jos kiekis.

Padaro nuo A iki Z

„Diabazo“ darbuotojai specializuojasi granito gaminių apdirbime, tačiau iki šiol populiariausia jų teikiama paslauga – paminklų gamyba bei kapaviečių tvarkymas. „Kapą galime sutvarkyti nuo A iki Z: į tai įeina pamatų kasimas, tvorelių montavimas, paminklų, antkapių statymas, plokščių dengimas, trinkelių klojimas, skaldos pylimas. Padarome viską, na, tik gėlių nepasodiname“, – šypsojosi pašnekovė. Tiesa, kapavietės sutvarkymo darbai gali užtrukti iki kelių savaičių, tad iki mirusiojo asmens metinių likus mažiausiai bent porai savaičių jau derėtų kreiptis į kapavietės tvarkymo specialistus dėl darbų užsakymo.

Geri atsiliepimai – iš lūpų į lūpas

Pasak L. Greičiuvienės, „Diabazo“ specialistų komanda yra pasiruošusi darbų sezonui. „Dirbome ir dirbsime ir toliau. Esame stipri komanda, judame į priekį. Dirbame jau ne vienerius metus, tad džiugu, kad spėjome užsitarnauti kraštiečių simpatijas – gauname išties nemažai padėkų už gerai atliktus darbus. Į savo darbą žiūrime labai atsakingai, dirbame kokybiškai, tvarkingai, už prieinamą kainą, todėl rekomendacijos keliauja iš lūpų į lūpas, sulaukiame gerų atsiliepimų ir klientų iš visos Lietuvos“, – kalbėjo paminklų bei kitų gaminių iš granito gamyba užsiimančios įmonės „Diabazas“ vadovė L. Greičiuvienė.


Susisiekti su gamintojais galite telefono numeriais
8 614 51 818 bei 8 688 30 313.
Šiuo metu taikomos nuolaidos mažesniems
granitiniams paminklams – net iki 25 proc.!