Neatsargus ir lengvabūdiškas elgesys su ugnimi gali prišaukti įvairių problemų. Kartais jos gali būti ir ne tokios didelės kaip, pavyzdžiui, namo gaisras, tačiau, kad ir mažesne savo apimtimi, atnešti labai daug nepatogumų gyventojams.

Įmonė „VSA Vilnius“, Kėdainių rajone užsiimanti iš gyventojų surenkamų atliekų tvarkymu, informuoja, kad mūsų savivaldybėje pasitaikė itin daug atliekų konteinerių gaisrų. Akcentuojama, kad tai ne tik gadina žmonių turtą, bet ir teršia gamtą.

Atliekų tvarkymo įmonės atstovai teigė pastebintys, jog daugėja netyčinių konteinerių sudeginimo atvejų, mat gyventojai į konteinerių talpas pila dar neužgesusius pelenus iš savo kietojo kuro katilų. Tokie gaisrai dažniausiai kyla privačių namų kvartaluose, kur žmonės šildo savo būstus, kūrendami kietojo kuro katilus, o vėliau neatsakingai tvarko pelenus.

„Šią žiemą susidūrėme su dvejomis sezoninėmis problemomis, dėl kurių vienaip ar kitaip nukentėjo mūsų klientai ir turtas. Viena – pasitaikydavo, jog dėl išsiliejusių skysčių arba neuždengtų dangčių atliekos sušaldavo ir buvo neįmanoma ištuštinti konteinerių, o antra – kad konteinerius sudegindavo, nes pripildavo dar liepsnojančių pelenų. Tokių atvejų privačiose valdose aptarnaujamose teritorijose vis dar pasitaiko maždaug 4 per mėnesį ir tai – gyventojams papildomos nemažos išlaidos. Žmonės privalo taisyklingai rūšiuoti ir tvarkyti atliekas“, – akcentavo  Laurynas Kazlauskas, UAB „VSA Vilnius“ operacijų vadovas.

Per praėjusius metus, Kėdainių rajono savivaldybėje tokių gaisrų kilo 35, šiais metais fiksuoti jau trys.

Pagal standartinę sutartį, paslaugos gavėjas, dėl kurio kaltės konteineris sugadinamas, per 5-ias darbo dienas turi jį pakeisti nauju arba suremontuoti, jei nenurodoma kitaip, bei pasirūpinti, kad „VSA Vilnius“ darbuotojai tinkamai iš naujo jį paženklintų. Degę konteineriai beveik visais atvejais nebegali būti naudojami. Naujų mažiausių kainos prasideda nuo 25 Eur. Pusiau požeminis kainuoja jau žymiai brangiau – apie 5000 Eur.

Tiesa, konteineriai liepsnoja ir iš chuliganiškų paskatų. Dažniausiai yra sugadinami bendro naudojimo konteineriai prie daugiabučių namų ar pastatyti viešose erdvėse.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.