Praėjusį penktadienį vykusiame paskutiniajame šių metų rajono Tarybos posėdyje, nors ir buvo diskusijų, tradiciškai visi klausimai patvirtinti. 

Paskutinysis rajono Tarybos posėdis staigmenų nepateikė – tradiciškai opozicijos pastabos liko nuošalyje, tad visi siūlyti klausimai patvirtinti.

Paskutinysis rajono Tarybos posėdis staigmenų nepateikė – tradiciškai opozicijos pastabos liko nuošalyje, tad visi siūlyti klausimai patvirtinti.

Apsvarstyta per penkiasdešimt klausimų, iš kurių du, susiję su finansais – dėl 2014 metų biudžeto pakeitimo ir strateginio veiklos plano iki 2017 metų tvirtinimo, sulaukė daugiausia diskusijų.
Opozicijoje esantys Tarybos nariai daugumoje esantiems kolegoms priminė prieš rinkimus duotus, tačiau neįgyvendintus pažadus, kaip pagerinti kraštiečių gyvenimą.

Biudžetą koreguoja gyvenimas
Pasak biudžeto ir finansų skyriaus vedėjo Alvydo Mažeikos, biudžeto lėšos asignavimų valdytojams perskirstomos pasikeitus veiklos aplinkybėms ir biudžeto pajamoms.
Rajono savivaldybės 2014 metų biudžeto pajamos palyginus su prieš du mėnesius patvirtintu planu mažėja 1 mln. 182,8 tūkst. Lt. Specialiųjų tikslinių dotacijų pajamos sumažintos 1 mln. 280,3 tūkst. Lt. Valstybės investicijų 2014 metų programoje numatytoms kapitalo investicijoms pajamos mažėja 1 mln. 492 tūkst. Lt, iš jų: 310,0 tūkst. Lt didėja pajamos Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos priestato statybai; 900,0 tūkst. Lt mažėja pajamos Kėdainių rajono savivaldybės pastato, esančio Didžiosios Rinkos a. 4, rekonstravimui, įrengiant Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrių; 902,0 tūkst. Lt mažėja pajamos Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijai.

Strategija be dėmesio dvarams
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Kristinos Kemešienės teigimu, Kėdainių rajono savivaldybės 2015–2017 metų strateginis veiklos planas – trejų metų planavimo dokumentas, kuriame yra pateikti strateginiai prioritetai, tikslai, uždaviniai ir priemonės, aprašyta 11 vykdomų programų ir nurodytos planuojamos lėšos joms įgyvendinti. Strateginis veiklos planas įgyvendinamas Savivaldybės biudžeto, Valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų, Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos, Savivaldybės privatizavimo fondo, Europos Sąjungos ir kitų užsienio fondų, Valstybės biudžeto, Kelių priežiūros ir plėtros programos, skolintomis lėšomis, privačiomis – investuotojų lėšomis, iš pajamų už suteiktas paslaugas gautomis lėšomis.
Bendras poreikis įgyvendinat 2015–2017 metų strateginio veiklos plano programas 2015 metais yra 52 mln. 976 tūkst. 222 eurai, 2016 m. – 60 mln. 911 tūkst. 186 eurai, 2017 m. – 69 mln. 443 tūkst. 711 eurų.
Kai kurie Tarybos nariai strateginiame plane pasigedo dėmesio Apytalaukio ir Kalnaberžės dvarams. Be to, norėta pagreitinti Babėnų kvartalo gatvių tvarkymą, tačiau valdančioji dauguma tam nepritarė.

Kai kurie Tarybos nariai suabejojo M. Daukšos viešosios bibliotekos priestato, kuris pradėtas kurti vietoj buvusios „Saulutės“ parduotuvės, projekto skaidrumu, nes viešojoje erdvėje beveik nebuvo kvietimų diskusijai, kokio statinio Kėdainiams reikia.

Kai kurie Tarybos nariai suabejojo M. Daukšos viešosios bibliotekos priestato, kuris pradėtas kurti vietoj buvusios „Saulutės“ parduotuvės, projekto skaidrumu, nes viešojoje erdvėje beveik nebuvo kvietimų diskusijai, kokio statinio Kėdainiams reikia.

Projektai be viešo aptarimo
Kilo ginčų ir dėl Truskavos kultūros namų rekonstrukcijos, nes dar nežinia, ar toje pačioje vietoje bus palikta ta įstaiga. „Ar nebus taip kaip su kai kuriomis mokyklomis. Pinigai investuojami į renovacijas, o įstaigos uždaromos. Pirmiausia derėtų tikrai išsiaiškinti, ko reikia bendruomenei, o tada ir skirti lėšas“, – pastebėjo opozicijos atstovai.
Taip pat suabejota ir M. Daukšos viešosios bibliotekos priestato, kuris pradėtas kurti vietoj buvusios „Saulutės“ parduotuvės, projekto skaidrumu. Ne vienas Tarybos narys pasigedo viešumo pristatant projektą: „Žinoma, kad iškils triaukštis pastatas. Norėtųsi žinoti, ar tam pritarė visuomenė, ar buvo atsižvelgta į istorinius aspektus. Panašu, kad kažkas sugalvojo ir be jokių diskusijų vienbalsiai priimtas projektas.“

Vienišiai neliks be dėmesio
Aktualus kai kuriems Tarybos nariams pasirodė ir klausimas dėl pagalbos į namus paslaugų teikimo. Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė teigė, kad paslaugų teikimas gali būti nutrauktas, jei kyla grėsmė jas teikiančiam socialiniam darbuotojui. Tarybos nariai domėjosi, o kas tada bus su pavojų keliančiu asmeniu, ar jis nebus paliktas likimo valiai. J. Blinstrubaitė pažadėjo, kad savimi negalintys pasirūpinti vienišiai nebus palikti likimo valiai: jais domėsis medikai, o esant būtinybei ir policijos pareigūnai.
Tarybos posėdyje taip pat buvo paprašyta parengti Kėdainių arenos veiklos ataskaitą, patvirtinta viešųjų darbų programa, aptarti kiti klausimai bei išklausyta Kontrolės komiteto metinė veiklos ataskaita.
Paskutinysis šių metų Tarybos posėdis praėjo be jokių staigmenų. Buvo net pastebėta, kad kai kurių sprendimų išvadas vėl pateikė ne rajono meras, o vicemerė – panašu, kad ji tvirčiau laiko ranką ant rajono gyvenimo pulso ir aktualijų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.