Dar kelios minutės ir liepsnos būtų apėmusios visą namą, gaisre galėjo žūti 2 vyresnio amžiaus žmonės – taip apie trečiadienio vakaro įvykį Pelutavoje kalbėjo ugniagesiai.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, pagalbos šauksmas iš Pernaravos seniūnijos, Pelutavos kaimo, Ąžuolo gatvės ugniagesius pasiekė pusę devynių vakaro. Buvo pranešta, kad mūriniame, vieno aukšto name užsidegė krosnelė. Po kelių minučių į nelaimės vietą atskubėjus ugniagesiams, iš namo veržėsi dūmai, kambaryje degė sofa-lova. Du asmenys jau buvo išėję iš pastato.

Moterį, galimai prisikvėpavusią smalkių, apžiūrėjo ir pirmąją pagalbą jai vietoje suteikė medikai. Vyras, pirminiais duomenimis, apdegęs ranką ir plaukus, išvežtas į gydymo įstaigą.

Šį kartą aukų išvengta. Tačiau, pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Andriaus Eidimto, viskas galėjo baigtis daug liūdniau, mat dūmų detektoriaus patalpose nebuvo. Jei žmonės būtų įmigę, jie galėjo žūti gaisre.

„Gelbėjimo darbų vadovas mane informavo, kad jei gaisras būtų pastebėtas bent keliomis minutėmis vėliau, visas namas jau būtų degęs atvira liepsna. Žiūrint į gaisro padarinius keliamos dvi pagrindinės versijos – ugnis galėjo įsiplieksti dėl netvarkingai eksploatuojamo šildymo įrenginio – krosnelės, arba dėl neatsargaus rūkymo lovoje. Įvykį tiria inspektoriai“, – teigia ugniagesių vadovas A. Eidimtas.

Gaisro metu apdegė 3×8 m. dydžio kambario lubos, sudegė sofa-lova, aprūko namų apyvokos daiktai, apgadinti 2 mediniai namo langai.

Ugnis suniokojo kambarį, bet žmonės išsigelbėjo.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr.